Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tisztelt egyetemi tanárok! Me...

Tisztelt egyetemi tanárok! Mennyire frusztrálja magukat, hogy az online vizsgázás lehetőséget biztosít a hallgatóknak a puskázásra?

Figyelt kérdés

2020. dec. 2. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Közhely, de igaz: nem nekem tanulnak, hanem maguknak. Meg a tanárok nagy része nem abban leli örömét, ha halálba szívathatja a diákokat. Főleg a jelenlegi helyzetben.
2020. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak ilyen tanárok lennének az egyetemen. Nálunk már mindent kitalálnak, annyi előfeltétele van egy vizsgának, hogy csoda, ha odáig eljutunk. Cserébe egész évben nem tanultunk, mert a feltételeket teljesítgettük. Emellett nekem halt meg ismerősöm Covidban, és vannak akik nagyon betegek. Lelkileg ez brutális teher. Persze, tudom ez nem mentség, csak tényleg nehéz megmaradni most ugyanolyan motiváltnak, koncentráltnak és bizakodónak, mint egy éve ilyenkor. Félünk mi is, diákok, féltjük a szüleinket, akik gyakran már benne vannak a korban.

Amúgy nálunk nem sokan terveznek csalni, mert matekos a szak, max a képleteket kikészítjük az asztalra, de ez 2-3%, ha meg nem értjük, úgyis bukás lesz belőle.

2020. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Fontos, szakmai tárgy gyakorlati csoportjainak egy részét viszem, úgy állok a témához, hogy ha nem tudom nekik megtanítani erőszak nélkül, akkor mégis csak én vagyok a szar pedagógus.


Nem a számonkéréseken kell szorongatni az embereket. Ott már olyan, mint mikor az anya a kamasz gyerekét akarja nevelni: teljesen mindegy. A tárgyat kell izgalmassá, az anyagot pedig projekt jellegű feladatba interpretálhatóvá tenni, hogy gondolkodjanak róla, dolgozzanak vele. Én is voltam diák, hiába utáltam a fél éves és több hetes komplex feladatokat meg az óra közbeni kérdezgetést, mégis valahogy az adta a legtöbbet.


Nálunk van katalógus, ezzel aljas módon visszaélek és kérdezgetek óra közben, azt pedig pozitívan pontozom. A ketteshez elég a projekt jellegű feladatot működőképesen leadni, akinek meg másak a tervei a túlélésen kívül, annak ez az opció adott (meg is írhatja a választ, ha a mikrofon nem működik vagy "nem működik").


És lám, szobát körbemutogatós, minimális időkorlátos borzalmak nélkül is jól szerepelnek a vizsgán, mert tesztelés közben megtanulják félév közben. Aki nem, az meg vizsgán meg szokott akadni (de az nem az én hatásköröm).

2020. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as, megkérdezhetem hol tanít? (Természetesen figyelmen kívül is hagyhatja a kérdésem, ha esetleg nem szeretné megosztani)
2020. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A puskázás egyáltalán nem.


Az, hogy pénzért megíratják az egészet a szomszéddal, az már igen.

2020. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 hmm, van is különbség a kettő között 😄
2020. dec. 2. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi hallgató vagyok, én már olyan vizsgaszabályzatot is láttam, hogy csukott szemmel kell válaszolni :D Most a vizsgaidőszak előtt 2 héttel derült ki, hogy nem írásbeli lesz inkább egy tárgy, hanem szóbeli, nehogy csalás legyen már... Az a baj, hogy közben meg jelentősen visszaesett az oktatás színvonala is. Tehát jelenleg az van, hogy még többet várnak el, és még kevesebbet adnak, holott az egyetemista sajnos alapból "önfelkészítést" tart, nálunk legalábbis. Úgyhogy, borzasztóan rá vannak izgulva... Holott, az egyetemi diáknak is vannak már kötelezettségei mások felé sok esetben, nem úgy, mint a 13 éves gyereknek. Anyukám 3 hétig volt covidos, együtt élek vele, én csináltam mindent, mert nagyon rosszul volt. Órákon át vásároltam a családnak, örökösen takarítottam, hogy ne kapjuk el, minden nap a kádat mostam... Már önmagában ezzel elment rengeteg időm, energiám. És másnak sokkal rosszabb is volt, mint nekem. Nem kifogásokat keresek, de úgy érzékelem, hogy a saját kicsinyes félelmeik miatt a rendkívüli helyzetre tekintettel nem kedvesebbek, vagy minimum olyanok, mint alapból, hanem még sokkal rosszabbak is. És így azokkal is kiszúrnak, akik tanulnak és jó jegyet szeretnének, meg azokkal is, akik nem csalnak, de azért átmenni szeretnének.
2020. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
# ez...gáz☹️
2020. dec. 4. 16:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Csukott szemes válaszadás miatt
2020. dec. 4. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!