Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik tanári szakot érdemeseb...

Melyik tanári szakot érdemesebb választani?

Figyelt kérdés
Földrajz-biológia, vagy földrajz-természetismeret? Melyiket célszerűbb választani? Az tiszta, hogy a természetismerettel csak általánosban taníthatok majd, viszont a biosztól kissé tartok, már amit hallottam pl. egy kémia-biosz szakos hallgatótól, sokan kiesnek. Persze nem vagyok nyápic, de az orvosi szintű biosz lehet, hogy húzós lenne. Emelt földrajz, illetve középszintű biológia érettségim van amúgy.
2020. dec. 3. 01:42
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen korú gyerekekkel foglalkoznál szívesebben?
2020. dec. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na, ezen úgy őszintén még nem gondolkoztam. Talán inkább az általános iskolai korúakkal. Egy falusi iskolához is jobban vonzódom.
2020. dec. 3. 02:15
 3/5 anonim ***** válasza:
ha más nem, akkor ez fogja eldönteni. a termismerettel kb leszűkíted a lehetőségedet az alsós korosztályra, tehát 6-10 évesekre (ugye évvesztesek is léteznek ;) ). a biosszal 11-től akár 20 éves (évvesztes + nulladik nyelvi év) korú diákokat is taníthatsz. tehát a biosszal is még benne lehetsz az általános iskolai korosztályban. én személy szerint a bioszt választanám, mert sokkal nagyobbak a lehetőségeid, azzal még a tanári pályát is lehagyhatod, ha úgy alakul.
2020. dec. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, ezt is bele kell kalkulálni. Bár, az orvosi szintű biosz lehet nem kis meló lesz, feltéve, ha tényleg orvosi szintű egy tanári szakon. Köszi. :D
2020. dec. 3. 02:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Biosz-föci.


Mevjegyzem egyikkel sem lesz versenyképes fizetésed.

2020. dec. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!