Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Kölcsey Ferenc...

A Budapesti Kölcsey Ferenc gimnáziumról tudnátok véleményt mondani ?

Figyelt kérdés

Sziasztok

8.-os vagyok és már tényleg el kell döntenem hogy melyik suliba szeretnék továbbtanulni. A Kölcsey nagyon érdekelne mégpedig a francia-magyar és a francia-angol tagozata. Nagyon sok kérdésem van hozzá:

Hogy tanulom itt a nyelvet ? Mármint kell e francia tudás előtte ? Most így nem nagyon tudom elmagyarázni mit akarok megtudni de a lényeg hogy hogy tanulom a nyelvet 😂😂 remelem értitek mire célzok 😂😂

És persze ezek mellet még nagyon fontos hogy milyen a közösség, tanítás, maga a suli, diákok, tanárok és hogy hanykor kell beérni meg stb. Előre is nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat ❤️ Ez nekem tényleg NAGYON fontos lenne. És persze ha esetleg valaki tud más budapesti közepes erősségű gimit ajánlani azt is nagyon megköszönném 💖



2020. dec. 5. 20:49
 1/7 anonim válasza:

Szia!

A Kölcsey Ferenc Gimnázium nagyon jó. Ha francia tagozatra jelentkezel, a 0-ik évben tanulod meg a nyelvet, öt évfolyamos, magyar-francia két tannyelvű oktatás előkészítő évvel. Több gimnáziumba is jelentkezzél, és eldöntik a pontszámaid alapján, hova vesznek fel.

2020. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Itt mindent megtudhatsz: [link]
2020. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiváló iskola.

Van ott ismerősöm, csak jót tudott mondani iskolájárul.

Jó diákközösség, jó oktatási színvonal uralkodik ott.

2020. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Idén végzek a Kölcseyben, B osztályban vagyok, angol tagozat, második nyelv a francia. Amennyiben inkább az angol érdekel, akkor érdemesebb a B osztályt jelölnöd, de ha franciát szeretnél tanulni nagyon sok órában, akkor a kéttannyelvű jobb választás. Teljesen kezdő szintről kezdi mindenki a franciát, nem baj, ha korábban nem tanultad a nyelvet.

8.15-kor kezdődik az első óra, tekintettel azokra a diákokra, akik messzebbről érkeznek, és minden órának egészkor van vége.

A közösség szerintem nagyon jó, maga az iskola is rendben van, rengeteg programot szerveznek, szakkörök (rajz, sport, kórus). Gólyatábor, gólyahét a végén gólyabállal az éppen érkezőknek, minden évben karácsonykor bécsi kirándulás, emellett sítábor, sportnap (mert ugyebár sportiskola is)

A tanárok többnyire nagyon jól tanítanak, nyilván minden iskolában akadnak szigorúbbak / kevésbé felkészültek, de általánosságban elmondható, hogy jó kezekben leszel. :)

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátot.

2020. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Flauram válasza:

Nagyon jó suli, de nekem túl liberális, ezáltal sokkal felelőtlenebbek a diákok sok téren, es itt nem csak arra tondolok h a tanarokkal egyutt cigiznek...

viszont! Nagyon kevés a tényleg link ember, nem véletlen, hogy egy szuler iskolaként van szàmontartva


;)

2021. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nekem még az lenne a kérdésem hogy mennyire közösítik ki az embert ha tanul?
2021. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

6-os, nem fogják kiközösíteni az embert, ha jól tanul. Ez egy elég színvonalas iskola, ahogy láttam. (Országos top 100-ban van benne)

Illetve mondták, hogy elég sokan mennek ebből az iskolából jogra, orvosira, bölcsészetre, szóval elég jó iskola. (Én is ide szeretnék menni)

2021. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!