Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus Magyarország 2....

A Corvinus Magyarország 2. leggyengébb színvonalú egyeteme?

Figyelt kérdés
[link]

2020. dec. 6. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
amúgy ha érdekel jártam oda, hírneve van, oktatás színvonala gyengécske, semmivel sem jobb mint bármely kis főiskolán
2020. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem, a Corvinus a legjobbak között van. Egyébként a lista sántít, szerintem a SOTE Magyarország 1. számú egyeteme (mondom ezt eltés oktatóként).
2020. dec. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy tízes toplista aminek a 8. helyén van. Ez most olyan mintha a 10 leggazdagabb ember közül a 8.-ra azt mondanád hogy a második legszegényebb.
2020. dec. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak 10-11 egyetem van Magyarországon, hanem ezek a legjobbak.
2020. dec. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Feltűnt, hogy a lista a 10 legjobb egyetemet tartalmazza a többtucat intézmény közül?...valamit nagyon félreértelmeztél.


1-es: Kamu. Megjártam a Corvinust és a BGE-t is. Utóbbi sem egy utolsó kis vidéki főiskola, de a Corvinuson azért jóval színvonalasabb volt az oktatás. Mondom ezt úgy, hogy amit a BGE-n tanultam, azt jobban szerettem. De mind tanárok, mind diákok kiválósága tekintetében erősen le van maradva. És akkor az utolsó kis vidéki főiskola az még a BGE-hez képest is egy egész más kategória...

2020. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Lehet ekézni a Corvinust, de az ott végzetteknek sokkal jobb kilátásai vannak a munkaerőpiacon, mint bármely más magyarországi üzleti, gazdasági egyetemen végzetteknek. Ha tovább megyünk, az országban az összes egyetemen végzettek közül 5 év elteltével a Corvinuson végzettek átlagfizetése a legmagasabb.
2020. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hallgatói kiválóság terén erős a Corvinus, oktatás terén nem.

Tehát jó képességű diákok jelentkeznek oda, csak az oktatási színvonal nem a legjobb.

2020. dec. 7. 14:58
 8/15 anonim ***** válasza:
6. Ahol én dolgoztam korábban, ott ⅓ Corvinusos, ⅓ BGE-s, ⅓ PTE-s volt. A Corvinusosok nem voltak jobbak szakmailag, mint a többiek. De egyetértek veled, az országban a legjobb a Corvinuson, PTE-n és ELTE-n a gazdasági oktatás. Elszállni azért nem kell tőle, ez is csak az 1001+ helyre elég a világranglistán.
2020. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Amit leírtam, az tény. Engem is meglepett, amikor másfél éve szembesítettek azzal, hogy a Corvinuson végzettek várható bére 5 éven belül magasabb, mint mondjuk a BME-n végzetteké. Mindez annak ellenére, hogy mérnökökből sokkal nagyobb a hiány. Aztán jobban belegondoltam, és rájöttem arra, hogy konkrétan ennek szimplán az az oka, hogy rengeteg közgazdasági és üzleti irány van, amelyet sajnos csak egy egyetemen oktatnak, a Corvinuson. Tekintsd pl. a közgazdaságtant, közgazdasági elemzést vagy a menedzsment tanácsadást. Hogy akarjuk összehasonlítani más hazai egyetemekkel, ha a képzési portfóliója jócskán bővebb? Legfeljebb képzési területenként lenne értelme. Számvitelben pl. jobb a BGE.
2020. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

7: A nem a legjobb az mióta egyenlő azzal, hogy második leggyengébb?...itt valami képzavar van.


Egyébként valóban nem nagy eresztés oktatók tekintetében a Corvinus, nem szabad elájulni tőle. Gazdasági képzéseket tekintve viszont a legszínvonalasabb oktatást nyújtja azért itthon a PTE mellett.

2020. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!