Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg annyira húzós a...

Tényleg annyira húzós a vizsgaidőszak az egyetemeken, mint amennyire azt állítják?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez elég szubjektív kérdés, és sok mindentől függ, de azért érdekel minél több ember véleménye. Egyik barátom, aki elsőéves egyetemista, konkrétan egy hete megállás nélkül tanul, semmi másra nincs ideje. Lehetőleg kort, nemet és egyetemet, kart is írjatok.

2020. dec. 7. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Szaktól, félévtől függ. De egy hét folyamatos tanulás az "semmi", még nincs is vizsgaidőszak, egy-egy "normálisabb" vagy nehezebb szakon ezt egyáltalán nem kirívó. November nagy részében én is éjjel 1-2-ig tanultam a zhkra, most volt pár nap "szünet", karácsonyig újra nagy lesz a hajtás. Nem írok szakot, de mérnöki / orvosi szint.
2020. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi egy hét nekem is kegyetlen volt. Sajnos a szorgalmi időszak végi számonkéréseket általában 1-2 hétre zsúfolják be, ami általában kemény szokott lenni, főleg, ha javítanod is kell, mert az is ekkor van (nálunk).


Amúgy nekem most ezen a szakon csak 4 vizsgám lesz, igaz, a nehezebb fajta amire azért rá kell szánni egy hetet, de amiatt már nem aggódok.


Jártam korábban egy másik szakra (ott már végeztem), az pont fordítva volt: decemberig semmi, aztán másfél hónap alatt volt 14 vizsgám, amiből kettőt javítottam is, szóval kb minden harmadik nap vizsgáztam. Ott a szorgalmi időszak azzal telt csak, hogy biztosíts magadnak jó jegyzetet a vizsgákra, + 1-2 projekt jellegű munka.


De úgy hallom sokaktól, hogy ez a két típusú képzés dominál: vagy a vizsgaidőszakban sok teendő és félév közben kicsit lazábban lehet az ember, vagy pedig a szorgalmi időszakban kell hetente készülni, különösen a 8. és a 13-14. Héten, utána meg már csak pár vizsga marad.

2020. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Kor és nem miért fontos a kérdésed szempontjából?


Azért nem olyan nagy dolog, hogy egy hete folyamatosan tanul a barátod. Sőt, mondhatni igen kevés. Lesz ez még sokkal rosszabb is. Meg nem is tanácsos az utolsó hétre hagyni a készülés elkezdését.


Én október vége, november eleje óta tanulok aktívabban. Abban volt egy elég melós beadandó, meg napi több óra matekozás, hétről-hétre kisebb beadandók, jegyzet írás.


Januárra vettem fel a nehezebb vizsgáimat, szóval a karácsonyi időszak is erről fog szólni.

Közgázra járok.

2020. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Miss Endzsi ***** válasza:
77%
Én 3-4 héten keresztül szoktam megállás nélkül tanulni, most kezdődött, zh-k lesznek, vizsgára kell tanulni, amiből még semmit nem tudok. Cserébe, sok szabadidőm van év közben, eljárok dolgozni.
2020. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én BTK-s nyelvszakos vagyok és nálunk pont fordítva van: a szorgalmi időszakban meggebedsz, a vizsgaidőszak pedig lazább. Ez jellemzően azért van, mert egy átlag félévben több szemináriumunk szokott lenni és ezekre óráról órára készülni kell (olvasni, beadandókat írni, zh-kat írni, prezentálni). Ez hosszú távon nagyon sok és lefárasztja az embert, mert hónapokon keresztül folyamatosan tanulsz. Valamint a szorgalmi időszak vége még külön nehéz szokott lenni, mert sok tanár szeret ilyen összegző beadandókat, “nagy beadandót”, “nagy tesztet” is íratni. Cserébe viszont a vizsgaidőszak sokkal kellemesebb, mert kevés vizsgánk szokott lenni. Nekem a legtöbb egy félévben 6 vizsga volt, amit azért kényelmesen el lehet osztani. Viszont ebben a félévben pl. összesen 1 vizsgám lesz. Én a vizsgákra mindig csak a vizsgaidőszakban szoktam elkezdeni tanulni, átlagosan 2-3 napot szoktam rászánni egy vizsgára és nekem ez így elég is szokott lenni (úgy hogy év közben azért bejársz órára, jegyzetelsz, olvasol). 21/l
2020. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak szakfüggő, hanem félévről félévre is változhat. Én is nyelvszakos vagyok, mint az 5-ös válaszoló, és például tavasszal nekem is hasonlóan volt. Összesen három vizsgám volt, május közepén kezdődött a vizsgaidőszak, június elejére végeztem. Viszont a szorgalmi időszak utolsó hetei húzósabbak voltak, mindenből ZH, utolsó, nagy esszé. Ezzel szemben idén összesen három olyan órám volt, ahol hétről hétre kellett készülni, és hét vizsgám lesz (négy szóbeli és három írásbeli), plusz kettő tárgyból beadandó kell.


Én nem egy nagyon-nagyon nehéz szakra járok, de nem is könnyű. Én mindig el szoktam osztani a tanulnivalót, és minden nap megcsinálom azt, amit aznapra terveztem, plusz hagyok egy napot az ismétlésre. Valóban, vizsgaidőszak végére már elég fáradt szoktam lenni, de nem megállás nélkül tanulok.


21/L, SZTE-BTK

2020. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 $$$$$ ***** válasza:
82%

1 het?😂😂 az semmi... Dehát még első féleves azok voltak a szep idők.. En most jelenleg mar 1 honapja tanulok minden nap reggeltöl ejszakaig. Es igy is volt olyan ZH-m ami buko lett. Mert hiaba tudtam, az online oktatás miatt lehetetlen időkorlat volt... 185 böl 175 en buktunk es 10-en lettek 2 esek. Konkretan annyi időt adtak 2 feladatra amennyi 1-re is keves lett volna.. De szerencsere összesitesben kellett 50% az alairashoz. Az első zh-m meg jo lett. Tehat megvan az alaírasom. Igy mehetek vizsgazni. Amiben biztunk hogy januarban lesz. De erre csak 1 időpontot adtak meg jövöhétre úgyhogy elotte levő nap szigorlatunk van. Tehat most imadkozunk hogy legyen még időpont(bár hivatalosan kene lennie. Mert 3 viszga lehetöség kötelező elvileg,de gyakorlatilag meg kitudja mi lesz).És a szigó meg az online oktatas miatt szobeli lesz... Tehat igen nehez az egyetem. Es nagy sz**opas. Dehat ez van nem lehet mit tenni. Neha kikésziti az embert meg ilyenkor folyamatos streszben él. Es konkretan a tanulason kivül nem sok mindenre van ideje. Ráadasul a targyak 80%-a ertelmetlen es sose lesz rá szüksegunk. De azert borzaszto nehezek. Es ahogy elörébb haladsz egyre nehezebb lesz. Ez van,ezt kell szeretni😂.

Egyebkent harmadik féléves gépészmérnök hallgató vagyok. Rám pl. rossz hatassal van a stressz. Csak az elmult 2 hetben 9 kilot fogytam😂. Edzeni se tudok mar vagy 1 honapja. Ilyenkor kb.fél év edzese megy tönkre. Dehat a kondi csak egy hobbi. Az egyetem fontosabb... Pedig mar kezdtem jo sulyban lenni😂.

2020. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mond 7-es!


Nekünk is kompenzálnak az oktatók ezerrel, mert ellenőrizetlen a vizsga környezet ugye...

Konkrétan, egy talicskányi kérdésre adnak nevetségesen kevés időt, hogy ellensúlyozzák az online vizsgakörnyezetet. Frankón várom vissza a jelenleti vizsgáztatást, mert ott legalább az anyagot kérik számon! De itt mindig belecsempésznek egy kis gonosz csavart, mert mi van, ha előveszem a jegyzeteimet... Pedig az egyetemnek pont nem az lenne az értelme, hogy mindent fejből tudjak. Arra ott van a szakirodalom és az internet.

2020. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 $$$$$ ***** válasza:
100%
8-s teljesen igazad van. Nállunk is ez megy. Olyan dolgokat raknak bele a ZH-kba amiket eddig bele se raktak a korábbi evekben. Meg időt se adnak. Nem hogy megnezni nincs idő a füzetben vagy barhol de meg ha rendesen tudod akkor se nagyon tudod megcsinalni... En ugy hiszem hogy volt olyan ZH ami annyi idő alatt a tanarnak se ment volna full pontra... Azt meg hagyjuk hogy sokan az online orakat se tartjak meg rendesen....
2020. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 $$$$$ ***** válasza:
78%
Ez a felev most szanalmas... Az előző online felev jo volt. De ezt tulkapják... Lassan mar az örület határán állok😂. Annyit tanulok hogy nem igaz. Es eleggé kevés eredménnyel. És azt se értem hogy miert zavarná őket az hogy megnezzuk a dolgokat a jegyzetunkben. Szerintem a legtöbb egyetemista ugy van vele mint en. Megtanuljuk a tárgyat letudjuk utana elfelejtjük 1-2 heten belül... Nem ertem miert akarjak azt hogy bemagoljunk mindent... Nem lexikonok vagyunk. Szerencsere van 1-2 jo tanarunk aki bent is úgy iratta a zh-kat hogy lehetett hasznalni az orai jegyzetet. Es erdekes aki nem jart be meg nem gyakorolt ugy is megbukott... De nem várta el hogy bemagoljunk mindent. Mert mondta hogy ugy is elfelejtjük es igaza is van. Ő azt akarta hogy megértsük a targyat. Nem hogy bemagoljunk több száz kepeltet feleslegesen...
2020. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!