Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha vizsgaidőszakban tényleg...

Ha vizsgaidőszakban tényleg újra nyitják az egyetemeket, de a kolikat nem, akkor hogyan fog bejárni vizsgázni az, aki több száz km-re lakik az egyetemtől?

Figyelt kérdés
Online vizsgáztatást rendelt el minden rektor, de egyre több helyen kering az a hír, hogy újra látogathatóak lesznek majd az épületek. Szerintetek akkor visszavonják az egész online vizsga dolgot? Jó lenne ha legalább most néznék a hallgatók helyzetét is, nekem például több ezer forint lenne csak az oda út, nincs annyi pénzem hogy mind a 7 vizsgámra bejárogassak a nyáron, plusz még az elmaradt laborokra.

2020. máj. 1. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg nem nyitják újra az egyetemet, és ténylegesen is online vizsgák lesznek.
2020. máj. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is azt mondogatják a tanárok, hogy úgy készüljünk, hogy lehetséges, hogy be kell majd mennünk vizsgázni (elviekben kérvényezniük kell). Ők egyelőre nem is nagyon gondolkoznak online vizsgákban, reménykednek benne, hogy bemehetünk. Viszont az egyéni megoldásokra is hajlanak, ha valaki pl. nem tud bemenni az szóbelizhet online. Személy szerint én is örülnék neki, ha személyesen, a "hagyományos" módon vizsgázhatnánk majd. Mondjuk nekem könnyű, mert csak 1,5 órára lakom és könnyen be tudok utazni vizsgázni, majd haza (eleve általában inkább így szoktam, nem szoktam ott maradni a koliban a vizsgaidőszakban). Nyilván azoknak nehezebb, akik messzebb laknak vagy egyéb okok miatt nem tudják megoldani. Azt viszont én nem tartom túl valószínűnek, hogy most megint kinyitják a kolikat, beköltözéssel stb., stb., szerintem ilyen nem lesz. Aztán ki tudja.
2020. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Most azt írják, hogy az épületek látogatóak, de a kollégiumok nem. Látogathatóvá kellett tenniük, mert az államvizsgát engedélyezik, ha az egyetem úgy ítéli meg (de eggyel kevesebb bizottsági taggal és tartva a 1.5 métert). Nálunk csak erre várt az egyik intézet (legalább még egy is ezt akarta), úgyhogy gondolom jövő héten már jelentik is be... Március óta azt mondogdatják, hogy bármi lehet addig, simán lehet, hogy élőben lesz. Már külön szóltak előre, hogy melyik nap reggel 8-kor. Simán odaér addig mindenki.


Nem tudom, hogy ezt hogyan szeretnék megoldani :/ nagyon elkeserítő a helyzet.

2020. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!