Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakon a női...

Pszichológia szakon a női hallgatók aránya a magasabb?

Figyelt kérdés
2020. dec. 8. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég erőteljes női túlsúly van pszichológián, de azért akad pár fiú is.
2020. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én jártam, kb 80% volt a lány
2020. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nincs erős matek és/vagy fizika, így igen. Figyeld meg, minél több a fizika és a matek vagy csak az egyik és annál kevesebb ott a lány.
2020. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

3: érdekes, a gazdasági szakokon és az orvosin is sok nő tanul... Aztán mégis megy a matek meg a bifiz/bikém ezerrel.


A nők nem a képességeik miatt nem jártak eddig reál szakokra, hanem a gyökér társadalom miatt, ami valamilyen szempontból irányította azt, hogy mit kezeljenek egyáltalán lehetőségnek a pályaválasztás során és aminek a korlátolt nézetei szerencsére már lebomlóban vannak ilyen szempontból.


Tudom, néha én is cifra reakciókat kaptam, mikor neurális hálókkal és a hozzá szükséges magasabb szintű matekkal kezdtem el foglalkozni "nő létemre", mert meguntam a pszichológiát. Pedig végig ott volt előttem és végig jó voltam a reál tárgyakból. Ironikus.

2020. dec. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik kommentelőtől csak azt kérdezném, hogy ha valaki feltesz hasonló kérdést pl. egy mérnök képzésről, akkor oda is odaírod, hogy kevesebb a férfi, mert nem kell nagyon emberekkel foglalkozni vagy humán tárgyakból jónak lenni? Csak mert pont annyi értelme lenne. Nekem személy szerint több nő ismerősöm jár gazdasági képzésre, mint férfi. És egyikük sem halt bele a matekba, bármilyen hihetetlen.

Ugyanígy a férfiak sem halnak bele a pszichológia képzésbe. Sőt, sokan járnak jogra is, ami egy kimondottan humán terület. És nem könnyebb valamelyik nemnek elvégeznie egyik képzést sem a "képességeik" miatt. Valóban több a nő pszichológián, főleg mesterképzésen bizonyos specializációknál, de azért mindenhol vannak férfiak is.

2020. dec. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

"3: érdekes, a gazdasági szakokon és az orvosin is sok nő tanul... Aztán mégis megy a matek meg a bifiz/bikém ezerrel."


Lol. Azt ugye tudod, hogy a gazdasági szakokon milyen gyenge a matek? Akkor azt megmagyarázod, hogy villamosmérnök és gépész szakokon meg miért van 5% lány? Ott sincs matek ugye? Az orvosi se a fizika meg a matek miatt nehéz.

2020. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ötös neked is mondom, hogy a gazdasági matek az semmi. Villamosmérnöknek is sok nő ismerősöd ment? Gazdaságira sok nő jár, nincs is nehéz matek, kivéve alkalmazott közgázon.
2020. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként én soha nem mondanám se nőnek se férfinak, hogy nem leszel nő vagy férfi, ha ilyen vagy olyan szakra mész. Viszont szerintetek csak azért nem megy sok nő gépész szakra, mert beléjük verik, hogy ez nem nőies? Akkor ha ez a fal leomlik, 50% lesz a nők aránya?
2020. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Na ha valaki tud lepontozni írjon már valami érvet is. Közgázon nagyon gyengus a matek 50-50 a nemek aránya. Villamosmérnmökin brutál a matek és 90-10 a nemek aránya. De ugyanúgy mennek fiúk és lányok is matekos szakra. VICC
2020. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom te elvégezted az összes gazdasági képzést, azért tudod ilyen jól, hogy melyiken pontosan mennyi matek van. :)

Egyébként azt senki nem mondta, hogy az orvosi a matek miatt nehéz, de ott is a reál tárgyak a nehezek. Azt sem mondta senki, hogy minden szakon 50-50%-nak kell lennie a nemek arányának, mert addig elnyomás van. A 4. válaszoló csupán annyit írt, hogy részben társadalmi nyomás miatt választják a férfiak a reál, a nők pedig a humán szakokat. Egy másik nagyon nagy rész viszont a személyes érdeklődés, ami nem biztos, hogy attól függ, hogy valakinek mi a neme.

De ezek után az már komolyan érdekel, hogy villamosmérnökként (már ha az vagy) mit szólnál ahhoz a sok lányhoz, aki mondjuk az orvosin biokémiát próbálna neked magyarázni. Valószínűleg nem azért nem értenéd, mert férfi vagy (ezek után ezt is merem feltételezni). Bár szerintem mindannyian örülhetünk, hogy te nem emberekkel foglalkozol a munkád során. :)

Visszatérve az eredeti kérdésre is kicsit: elég nagy a probléma ezekkel az elképzelésekkel, hogy bizonyos szakokra nők nem bírnak járni, más szakok meg nem férfiasak. Múltkor is egy fiatal srác kérdezte itt gyakorin, hogy nem lenne-e gáz, ha ő fiúként pszichológiára akarna menni. Amikor tizenéves fiúk félnek attól, hogy egy olyan képzésre járjanak, ahol a lányok vannak többségben, mert emiatt cikizni fogják, akkor azért el lehet gondolkodni rajta, hogy mekkora a baj sok emberrel...

2020. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!