Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy áll össze egy elsőéves...

Hogy áll össze egy elsőéves eltés pszichológiát hallgató egyetemista órarendje?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sejtem, hogy van valami szabadság, hogy ki mit vesz fel és mikor. Az interneten az alapképzés tantervét már átnéztem, de nagy segítség lenne, ha tudnátok mutatni konkrét órarendeket.

Illetve esetleg arról tudnátok mesélni, hogy milyen a terhelés?


Válaszotokat előre is köszönöm!:)



2020. máj. 9. 10:22
 1/1 anonim ***** válasza:
93%

Szia. :-)

Az első félévben nagyrészt előadások vannak, ezeknek fix az időpontja. Kevesebb a gyakorlat, ezekben van némi szabadságod, hogy mit mikorra veszel fel. Előfordul persze ütközés előadásokkal, de nekem előző félévben egy sem volt katalógusos, szóval ez nem akkora probléma, ha mégis megesne. :-)

Az évfolyamotok első félévben sokat lesz együtt, inkább alapozó tárgyak vannak, 2. félévtől már picit nagyobb a szabadság.

Nekem első félévben hétfőtől csütörtökig mindennap 2 órám volt, illetve pénteken 1. Kötelező gyakorlatokról mind kicsúsztam (:D), szóval ez az előadásokból és 3 kötelezően válaszható gyakorlatból állt össze.

Első félévben, mint már említettem több az előadás, ezáltal a vizsga is, inkább vizsgaidőszakban érzi az ember a nyomást. Nekem most több a gyakorlatom,így a szorgalmi is kicsit keményebb. Ha nem halogatsz, akkor viszont a beúszást egészen jól elkerülheted.

Pici negatívu: rennnnnngeteg szakirodalom olvasás, de ha az ember szereti amit tanul, ez is viszonylag élvezetes tud lenni (és nem is kell mindet elolvasni).:)

Remélem segítettem, és sok sikert neked, kérdező!

2020. máj. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!