Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan juthatok be kollégiumba?

Hogyan juthatok be kollégiumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ha valaki tudna segíteni vagy járt már hasonló cipőben, szívesen fogadnám válaszát!


Vázolom a helyzetet: Debreceni Egyetem általános orvos szakára jelentkeznék, de kb. 100 km-re lakom Debrecentől, így koliba szeretnék menni.


Az egy főre eső jövedelem a családban azonban meghaladja ezt a maximum összeget (nem is tudom ez hogy is van pontosan?), így ha az anyagiakat nézik, akkor tuti nem vennének fel a koliba. Így gondoltam olyanra, átjelenteném magam a nagyszüleimhez, nem tudom ez mennyire jó ötlet. Vagy nézik egyáltalán az anyagi helyzetet ilyenkor?


Mennyire biztos szerintetek, hogy bejuthatok kollégiumba?


Ha bárkinek valami tapasztalata vagy ötlete van a kollégiumi bejutással kapcsolatban, legyen szíves írjon, akár privátban ! Előre is köszönöm :)



2020. dec. 9. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
50%
2020. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Behozták azt a rendeletet, hogy a mamánál az egyetem előtt két évig kell "lakni", bejelentkezni pont ezért, hogy ne kerüljenek egyesek előnybe, mert más is ezt csinálta. Hogy mi lesz jövő ősszel, senki nem tudja a covid miatt. Most is be van zárva az összes koli. Tegyük fel, hogy lesz. Akkor beadod az igényt és várólistára kerülsz. Szeptemberben nagy a jövés-menés a kolikban, hamar bekerülsz.
2020. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia. Én két éve kezdtem az egyetemet, és mivel nálunk is meghaladta az egy főre jutó jövedelem a maximumot, így én átjelentkeztem a nagymamámhoz állandó lakcímre. Igaz, hogy a kollégiumba bekerültem, viszont úgy is, hogy az egy főre jutó jövedelem a nagymamámnál nagyon alacsony volt, így is csak a rosszabbik kollégiumba jutottam be, ugyan úgy, ahogy most visszajelentkezés után, sokkal magasabb egy főre jutó jövedelemmel. Mivel én nem sokat tudok arról az egyetemről, meg hogy egyáltalán hány kollégiuma van, így nem tudom neked azt mondani, hogy biztosan megérné átjelentkezni, vagy sem.
2020. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!