Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárnak van joga arra hogy...

A tanárnak van joga arra hogy hiányzásra szaktanárit adjon? Covidos lettem és az állapotom miatt nemtudtam részt venni az órákon egész nap erre beírt egy szaktanárit matekra.

Figyelt kérdés

#jog #tanár #szaktanár #Hiányzásra
2020. dec. 10. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van orvosi igazolásod a kérdéses időszakra?


Ha van, akkor küld át neki.

2020. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
"Covidos lettem". Van két pozitív teszted, vagy csak kapar a torkod meg folyik a nózid?
2020. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van orvosi igazolásom is és teszten voltam ma igen.


Ez nem az első alkalom egyébként hogy ez a tanár ilyenre be ír egy szaktanárit, a tesómnak ugyanez a matek tanárja és neki is szaktanárit írt be mikor beteg volt. A mai napig bent van neki hagyva holott volt igazolása.

2020. dec. 10. 17:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Küld át át az osztályfőnöködnek az igazolást és jelezd neki, hogy mi a helyzet a matektanárral. Biztosan ki fogja húzni a szaktanárit, ha tudod igazolni, hogy beteg voltál.


Ez amúgy online vagy tantermi oktatás?

2020. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Online oktatás. Az oknak azt írta hogy "online órán nem jelent meg"


Mindenképp jelezni fogom. Köszi a segítséget!

2020. dec. 10. 17:32
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nincsmit!


Azért próbálj meg "bejárni" az online óráidra. Ha csak nincs 38 fokos lázad és légzési nehézséged.


Betegen is oda lehet ülni a lap-top elé egy 45 percre és legalább nem maradsz le az aktuális matek anyagról se.

2020. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha nem lennék olyan gyenge meg nem szédülnék ha felülök akkor simán odaülnék. Hét elején is fájós fejjel csináltam végig a napokat csak aztán rosszabb lett az állapotom.
2020. dec. 10. 17:51
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem bántásból de fekve is tudod hallgatni az oktatást nem muszáj felülnöd hozzá, ha meg az aggaszt hogy nem tudsz írni majd valakitől elkéred és leírod ha jobban leszel. Ha kamerát is bekell kapcsolni meg megmondod, hogy beteg vagy és csak így tudod nézni mert szédülsz, jobb ez az ötlet mint ha szaktanárit osztogatna mert nem tudtál felkapcsolódni az órára.


Amúgy nekünk a tanárok azt mondták mivel távoktatás van így minden órára bekell jelentkeznünk, akkor is ha kórházba kerülünk a vírus miatt, mivel nem jelenléti az oktatás így bárhonét betudunk kapcsolódni akár egy telefonnal is.

2020. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

8-as, a tanáraid idióták. Ha van orvosi igazolás, akkor a tanár nem követelheti meg a jelenlétet az online órán se.


A tanárnak kb. annyit kell (szabad) tudnia, hogy beteg vagy. Hogy mi a bajod, az teljesen a magánügyed. Vagyis ő nem tudja, hogy épp meg vagy-e fázva, vagy éppen az agyadból távolítanak-e el egy dinnye nagyságú tumort.

2020. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Már szóltam a tanárnak is aki beírta a szaktanárit meg bemutattam az igazolást is de még mindíg be van írva a szaktanári. Furcsának találtam hogy ezért szaktanárit írt be mert még egy tanárt se láttam aki hiányzásért szaktanárit osztott volna.
2020. dec. 10. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!