Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek a felvételitől!...

Nagyon félek a felvételitől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan itt a felvételi és nagyon félek!

De tényleg, ha rá gondolok elsírom magamat.

Mindet megteszek, hogy jó legyen, heti 2x járok magántanárhoz, de nélküle egy feladatot sem tudok megoldani.

Iszonyatosan rosszul érzem magam.

Mit tegyek?



2020. dec. 12. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj miatta, valahová úgyis bekerülsz.
2020. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ne félj. Akkor sem dől össze a világ, ha csak a gyűjtőbe tudsz bekerülni.
2020. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom gimibe felvételizel. Szerintem tök mindegy milyen gimnáziumba jársz, ha szorgalmas vagy akkor bármelyikbe jó eredményeid lehetnek majd később
2020. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon féltem és nem is sikerült valami jól, 59 pontom lett. Nem vettek fel oda ahova szerettem volna, csak a 3. helyre, de utólag örülök neki hogy így alakult, mert sokkal jobb volt így nekem :) Nincs akkora tétje az egésznek mint gondolod, nem érdemes stresszelni miatta, csak rontassz vele a helyzeteden. Nekem már nagyon régen volt, 9 évvel ezelőtt, de talán a forgalmi vizsgám után ez volt a második, amitől a legjobban féltem. Még érettségin sem féltem ennyire és jobban is sikerült :) Tudom, könnyű mondani, de próbáld meg lazábban venni. Te megtettél mindent, a többi már nem rajtad múlik. Sok sikert majd januárban :)
2020. dec. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem most picit arcon csapott az idő, már majdnem 6 éve, hogy a központit írtam.. o_o

Viszont átérzem a helyzeted, mert én is valami rettenet mód izgultam.. emiatt a matek eléggé silány is lett. Hozzáteszem, nem is erősségem, de ezért jártam én is különtanárhoz. A magyar, ami viszont szerencsére nagy erősségem volt, az izgulás ellenére is jól sikerült.

De tényleg nem éri meg izgulni, mert ezzel csak az esélyeidet rontod. Próbálj nyugodt maradni, egyél csokit és igyál teát, legalábbis nekem bevált.

Jársz különórákra, szorgalmasan készülsz, megcsinálod majd leellenőrzöd az előző évek feladatsorait és nem lesz gond.

Addig is kitartás és sok sikert! :)

2020. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne parázz rá, pihend ki magad előtte és állj hozzá pozitívan!

(Tudom, ilysnkor úgy érzi az ember, hogy könnyű azt mondani, de hidd el, tudom milyen rossz, amikor mindenki csak ezzel jön és te teljesen kétségbe vagy esve.)


Viszont azt mondom, tényleg nem kell aggódni. A világ nem fog összedőlni, ha nem lesz annyi pontod, amennyit szerettél volna, vagy esetleg nem vesznek fel oda, ahová akartál menni.


Mindezt úgy mondom, hogy engem egyik bejelölt iskolába sem vettek fel.

Nem sok ponttal maradtam le ott, ahová menni akartam, nem lebbeztünk fel, a másikba szóbelizni sem hívtak be, az utolsóhoz pedig én is úgy álltam hozzá, hogy csak azért írtam be, hogy legyen ott valami.


Így a nyolcadik második féléve egy szenvedés volt számomra. Nem tudtam mi lesz, hova fogok járni. Minden osztálytársam oda került, ahová jelentkezett és még a legrosszabb tanulót is felvették valahova.


Elérkezett a ballagás, mindenki örült, én pedig azt sem tudtam, mi lesz velem.


Anyukám nézett iskolákat, ahol van pótfelvételi és az egyiket ki is választottam, aztán elmentünk beiratkozni. Amint kiléptem elfogott az érzés, hogy én nem akarok idejarni, ez egy szar.


Ment a nyár, már július volt, éppen nyaraltam a nagymamámmal, amikor anyukám írt, hogy bement abba a suliba, amit talált. Több osztályban volt hely, én választottam, melyiket szeretném.


Augusztus végén el sem akartam menni a gólyatáborba, de meggyőztem magam, hogy ne hagyjam ki.


Most 11. osztályos vagyok, egy jó suliba járok, jó osztályfőnökkel, jó osztállyal, remek barátokkal és majdnem kitűnő jegyekkel.


Szóval, tényleg nem kell aggódni, úgyis lesz valahogy és lehet, hogy az jobb lesz úgy.

Én is sokszor agyaltam azon, hogy mi lesz ha, de rájöttem, hogy nem kell.


Ha pedig nem tetszik az az iskola, akkor ott a lehetőség, hogy félévkor, válts.


Próbálj meg tényleg egy kicsit ellazulni és nagyon sok sikert kívánok neked a felvételiben!

2021. jan. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is pont felvételi előtt állok:)

Az elején engem is elkapott ez, hogy jézusom mi lesz ha nem fogom tudni megcsinálni.De rájöttem,hogy nem éri meg magam ezen görcsölni.Ha rá stresszelsz attól a teljesítményed nem lesz jobb. Tudod hány embert ismerek akinek nem lett a legjobb mégis vitte valamire?Tudom nem könnyű de engedd el.Ami megy az megy,ami nem az meg nem. Szurkolok neked remélem jól sikerül és kicsit megnyugszol!

2021. jan. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!