Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 4 magyar orvosi közül...

A 4 magyar orvosi közül melyik a legjobb? melyik miben jo?

Figyelt kérdés
nem tudom hogy milyen sorrendben jelöljem meg őket. melyik miben jobb, és melyik miben rosszabb mint a többi?

2020. dec. 15. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A különbségek, erősségek-gyengeségek nagyjából kiegyenlítik egymást, összességében egyformán jók. Az alapján válassz hogy melyikhez milyen közel vagy, illetve hogy melyik városban tudod elképzelni magad legalább 6 éven át, végül pedig azt nézd hogy ponthatárban mi a reális.
2020. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Az oktatás mindenhol egyenlő szinten van. Csak a hírneve nem ugyan akkora mindegyiknek.
2020. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

A Semmelweis. De ez nem csak hogy a legjobb orvosi,hanem a legjobb egyetem is az országban (tehát jobb az ELTE-nél,a PTE-nék stb.)

Lásd:

[link]

[link]

2020. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Semmelweis
2020. dec. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

#3

Utálom ezt a melyik a jobb egyetem dolgot, mert a hallgató a lényeg, rajta és a képességein múlik, hogy milyen szakember lesz, az egyetem nem ennyire lényeges. Nem az egyetem csinál belőled szakembert, hanem egy eszköz, amit ha jól használsz, akkor akár jó szakember is lehetsz. De nyilván nem jártál még egyetemre, valószínűleg takarítani sem, ezért akarod kategorizálni őket. A Semmelweis főleg akkor jobb az ELTE-nél, ha matematikus akarsz lenni. Na, ennyire hülyeség összehasonlítani őket.

2020. dec. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Mindegyiknek megvan az előnye hátránya. A vidéki sulikban elvileg összetartóbb a csapat, sokkal inkább családod lesz a 6. év végére, a tanárok jobb fejek. Szegeden egy csomó dolgot sokkal gyakorlatiasabban közelítenek meg. A Semmelweisen meg nagyon kötig az ebet a karóhoz és sok mindenben nem hajlandóak fejlődni. Viszont az tény, hogy "híresebb" a sote. A pécsiről nem tudok nyilatkozni, a debreceniről meg egy kedves barátom nem jókat nyilatkozott, mármint neki nem tetszett. Én összességében amúgy, ha le tudsz költözni vagy mindenképpen költöznöd kell a szegedit javasolnám. Nagyon szép a város, jó a hangulat, a tudás mindenhol ugyan az, kb, viszont vidéken nagyobb valószínűséggel kapsz munkát, csatlakozhatsz be az oktatói életbe stb.
2021. jan. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Debrecent csak ajánlanj tudom. Nagyon szeretem várost, jók a kolik, koronamentes időszakban gazdag a szociális élet. Közel van minden épület, tanárok nagy része jó fej.
2021. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Itthon egyedül az orvosi képzések azok amik egytől-egyig ugyanolyan jók. A Semmelweist mondják a legjobbnak a magas ponthatárok miatt, na de figyelembe kell venni hogy Budapesten van. A fővárosban élnek a legtöbben, tehát több a jelentkező is, illetve sok vidéki szeretne Budapesten tanulni. Nagy a kereslet, fix a létszám --> magasabb pontok.

Orvosinál azt válaszd ami a legközelebb van hozzád. Ha épp olyan városban élsz ahol van képzés, akkor menj oda, mert szüleidnél lakhatsz ami hatalmas előny. Főznek és mosnak rád, nem kell alkalmazkodni a koliban, nem kell albérletet fizetni, stb. stb.

2021. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!