Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogy van? (Keleti nyelvek...

Ez hogy van? (Keleti nyelvek és kultúrák)

Figyelt kérdés

Annak jobb esélyei vannak a felvételre vagy a majdani ösztöndíjra, aki korábban is tanulta már azt a nyelvet (középiskolában vagy nyelvtanfolyamon), amilyen szakra tovább szeretne menni?

Úgy tudom az egyetemen inkább a kultúra és történelem oktatásra mennek. Nincs kevesebb esélyem, hogy csak akkor kezdeném el?



2020. dec. 15. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felvételin semmit nem számít, hogy tanultad-e már a nyelvet (max. ha van nyelvvizsgád, akkor arra kaphatsz plusz pontot). A “majdani ösztöndíj” alatt nem tudom, hogy mire gondolsz.
2020. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kimenni tanulni ösztöndíjjal, olyan országba ahol beszélik a nyelvet.
2020. dec. 15. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ott általában az szokott lenni a kikötés, hogy már beszéld a tanult nyelvet.
2020. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én keleti nyelvek és kultúrák szakon japán szakirányos vagyok. Kezdőként intenzív nyelvoktatásban részesülünk (heti 3x1,5 óra + nyelvgyakorlat). Az ösztöndíjakra megvan adva a nyelvi szint követelménye, amelyre az első éven kezdőként felkészítenek (n4 szinte jutsz el, az esetek többségében ez a követelmény, 1-2 helyre n3). Emellett lehetőségünk van Japánban nyári munkát vállalni a lektoraink által hotelekben és éttermekben (minden évben jön egy japán nő és tart erről tájékoztatót).

2020. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 17. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!