Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen könyvekből tudnék...

Milyen könyvekből tudnék autodidakta módon felkészülni emelt biosz és kémia érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg az ELTE-n vagyok másodéves joghallgató. Jól megy a jog, de szerintem ez nem az én vilàgom. Igazából az egyik szülőm ügyvéd, és valószínűleg ez befolyásolhatott az egyetem vàlasztáskor. Nem bántam meg, mert legalább kipróbáltam, de gondolkodom, hogy újra érettségiznék és az orvosit próbàlnám meg. Még rengeteg időm van a felvételiig, szerintem ennyi idő alatt fel tudok készülni. Ha nem sikerül, legfeljebb maradok jogon.

Milyen könyveket ajànlanátok készüléshez? Annó a mozaik sorozatból tanultam, de mindent előről be kellene szereznem... Van esetleg egy mindent összefoglaló könyv, ami egyben átveszi az egész gimis tananyagot? Példatárak, felkészítő könyvek stb?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. aug. 19. 13:51
 1/4 anonim válasza:
100%

A Mozaiknak pont van ilyen érettségire felkészítő kötete, asszem 11-12 évf. van rajta, és szerintem a Mozaik a legjobb. De! Ez a felkészítő nagyon tömör, inkább összefoglaló. Nem nélkülözhetők az egyes évfolyamok külön-külön tankönyvei. Ebből 3 van: Szervetlen kémia, Általános kémia, Szerves kémia. Ha ezekből mindent, az apró betűseket is, de egyúttal összefüggéseikben is elsajátítod, akkor az elmélet megvan. A számolásokhoz legjobb Villányi Attila Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjteménye. (Kicsit több, mint feladatgyűjtemény, minden fejezet elején van elméleti összefoglaló is.)

Kémia magántanár vagyok Budapesten, ha jól jön a segítségem, írj.

A "rengeteg idő" gondolom a májusi érettségi időszakra vonatkozik, de bizonyára tudod, hogy van októberben is.

2017. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Mivel orvosin nincsen keresztfélév, ezért szerintem ráèrek màjusban.

2017. aug. 21. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A mozaik nem rossz, de nincs benne minden! A számolások meg piszok nehezek (tapasztalat).

Én a saját történetemet tudnám neked elmondani. Én mindig is orvos szerettem volna lenni, de sajnos nem jó középsulit választottam hozzá.. A tanárok reál szinten borzalmasak voltak, a humán részleg az nagyon jó volt. Egyedül próbáltam meg felkészülni, de sajnos nem sikerült elsőre, így egy évet itthon maradtam, de kerestem egy tanárt és vele készültem. A tanulással nálam sosem volt probléma, inkább azzal, hogy nem tudtam hogyan kellene készülni, illetve a számolások mentek nagyon nehezen. Szóval, másodjára sikerült elérnem kémiából 91%-ot, biológiából 94%-ot. Én mindenképpen azt tanácsolnám, hogy ne hidd azt hogy rengeteg időd van, mert nincs! Egyetem mellett meg főleg nem lesz úgy! Kezdd el, és nézd meg, hogy megy-e egyedül, nézd meg az érettségi feladatokat, hogy meg tudnád-e oldani, és ha nem keress egy tanárt! Mert a sok apró kis "jajj hagyjuk ezt úgyse fogják kérdezni" dolog összegyűlik és egy hatalmas káosz és semmi lesz belőle. Ha gondolod írj egy üzenetet, szívesen megadom a tanárom elérhetőségét, aki tényleg szívvel-lélekkel felkészít, vagy ha több tanulási tippre van szükséged az emeltekhez akkor is írj nyugodtan :)

2017. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a válaszodat és gratulálok az érettségidhez.

Én jogon azt tanultam meg elsődlegesen, hogy igenis lehet autodidakta módon tanulni, mert más választásod nemigen van... Elkértem az említett könyveket egy ismerőstől, és elkezdem átvenni őket. Biztosan nagy segítség a tanár, de eleinte semmiképp sem tartom fontosnak, később pedig majd meglátom, hogyan is boldogulok.

2017. aug. 25. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!