Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az orvosira szeretnék...

Ha az orvosira szeretnék felvételizni viszont nem a tanulmányi pontjaimat akarom tovább vinni hanem az érettségi pontjaimat. (Tudom hogy automatikusan a jobb megy ) /? /

Figyelt kérdés

Feltétel

Választható érettségi vizsgatárgyak:

biológia kötelező és

fizika vagy kémia

Két érettségi vizsgatárgyat – abból legalább egyet emelt szinten – kell választani a jelentkezőnek.


Ha jól értelmezem a rendszert akkor a 2 kiválasztott érettségitantárgy százalékát össze kell adni és meg kell szorozni 2-vel, és a többi(magyar, matek, idegen nyelv, történelem ) nem számít.

Viszont van 80 többlet pont.

Mivel 1 érettségi emelt szinten kötelező ezért arra is lehet kapni + 40 pontot ?


2010. aug. 12. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha kémiából/fizikából is emelten érettségizel kapsz még 40-et vagy pedig nyelvvizsgáért kaphatsz pluszpontokat.
2010. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat !


Én arra gondoltam hogy

emelt biosz

közép kémia

+ német közép nyelvvizsga

Így 75 + pontom lenne és még is könnyebb mint 2 emelt szint érettségi.

2010. aug. 12. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
nyelvvizsgáért viszont kevesebb pont fog járni jövőre (vagy csak azután?)
2010. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen sajnos igazad van.

[link]

2010. aug. 13. 20:37
 5/8 A kérdező kommentje:
2010. aug. 13. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

:S hát akkor 2 nyelvvizsgát kellene csinálnod :S Én amúgy idén kezdem az orvosit, nem duplázással mentem, egy emeltem volt és két nyelvvizsgám.

Viszont nem tudom hányadikas vagy, de 2012től 50 pont jár majd az emeltért:)

2010. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Középiskolát már kijártam, most technikusin vagyok és idén jöttem rá hogy engem az egészségügy és az emberi biológia érdekel. Véleményem szerint annál szebb dolog nincs, mint megismerni részlegesen a rendszer működését és a tudást felhasználva gyógyítani.


Tehát újra kellene érettségiznem + nyelvvizsgára tanulok.


Viszont olvastam sokat az orvosok lehetőségéről és tisztában vagyok azzal, hogy nem a pénzért kell orvosnak készülni, de megalázó, hogy egy rezidens netto 70 ezret keres ( [link] ) miközben mennyi munkát fektetett bele és hogy mennyire nem becsülik meg itthon az orvosokat.

Majd hosszabb keresgélés után rátalálok egy ilyenre :

[link]


Eddig a fél nyarat végig tanultam, de az utóbbi két napba nagyon sokat vesztettem a lelkesedésből és a kedvemből.


De ha egy kicsit máshogy látod a helyzetet kérlek fejtsd ki nekem én persze laikus szemmel látom a dolgokat.

2010. aug. 14. 23:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos egyet kell, hogy értsek veled, a kezdő fizetés (kb 93 ezerft) semmire nem elég, pláne családalapításra nem! Plusz a kezdőknek ugyebár rengeteget kell ügyelniük ezért az óriási összegért! Külföldön egy kezdő orvos évi 25 milliót keres, tegnap láttam egy álláshirdetést, és ez csak a kezdő fizetés!


Azt se felejtsd el, ha felvesznek álamira, akkor is nagyon sokba fog kerülni a szüleidnek! Anatómia atlasz pl 47 ezer ft :S meg a többi, elsőben, ha mindent megvennél az 170 ezer lenne...Viszont szerintem ha elhivatott vagy, vágj bele! :) Különben egész életedben bánnád, hogy meg sem próbáltad! Én fogorvos leszek, ott egy kicsit talán rózsásabb a helyzet, bár a rezidens képzés meg ott rosszabb:S, de nem muszáj szakosodni.

De vannak alternatívák is az egészségügyben, lehetsz dietetikus, gyógytornász, védőnő,szülésznő,vagy elmehetsz

biológus szakra is!

2010. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!