Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hagyjam abba az egyetemet, ha...

Hagyjam abba az egyetemet, ha megbukok anatból?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, ha egészségügyi szakon első évben megbukok anatómiából, érdemes folytatni a szakot? Másból nincs probléma, de mivel ez a legfőbb ráépülős tárgy, ezért minimum egy évet tuti csúszok. Hasonló helyzetben lévőket kérdeznék, akik bár buktak anatból, de xy késéssel mégis befejezték az egyetemet. Van értelme folytatni vagy hagyjam abba? Az, hogy magaménak érzek-e a munkát, nem kérdés...

2020. dec. 21. 06:11
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ha úgy érzed, neked való, egy bukás miatt ne hagyd abba.


Miért nem ment/megy? Úgy értem, nem sikerült eleget készülni, vagy nem érted?



Én is eü szakon voltam, és voltak sokan, akik bukdácsoltak rendesen. Kb úgy,hogy anat1-et 3 félévig csináltak, meg 3. Évben beültek anat2-re. Ilyen esetekben én elgondolkodtam volna, hogy jó helyen vagyok-e.


De most egyszer nem sikerül egy tárgy, azért ne add fel az egészet.

2020. dec. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk biosz szakon minden tárgyra másik 10 épült, szinte nem volt olyan, aki be csúszott volna legalább 1 évet. A többség 2-t. Bár szerencsére én még akkor kezdten, mikor nem volt ez a h.lye tanulmányi szerződés. Azóta vezető lettem,senki nem kérdezi miért végeztem el később az egyetemet
2020. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem bármilyen másik szakon is bőven belefér 1-1,5 év csúszás (akár több is, nyilván a szak nehezsegetol függően), nemhogy eü szakon. Gondolj arra, hogy ha tényleg ezt szeretnéd csinálni evetig, évtizedekig, akkor nehogy már az döntsön az életedrol, hogy mondjuk öt év helyett hat lesz az egyetem. :) Én közgazdász szakon buktam ráepulos tárgyból (is), de addigra már tudtam hogy ez nagyon nem az én szakom, a legtöbb tárgyat gyűlöltem, ott is hagytam az egészet, tudtam hogy nincs értelme. Ha szerettem volna a szakot, akkor simán folytattam volna egy év csúszással is. Neked is ezt tanácsolom, hogy ennyi miatt ne add fel. Van ismerősöm, aki öt helyett tíz év alatt végezte el az egyetemet... :D
2020. dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Ha amúgy minden másból nem éppenhogy elégséges vagy, akkor szerintem egy rossz miatt nem érdemes feladni. Nem te lennél az első, aki csúszik.
2020. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként mire/hová jársz?
2020. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!