Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is érezte már úgy hogy...

Más is érezte már úgy hogy áldás volt számára hogy megbukott egy egy tárgyból vagy nem tudta időben felvenni az egyetemen? (és ezzel megszabadult a saját évfolyama okostojásaitól)

Figyelt kérdés

Lehet furán hangzik de most azt leszámítva hogy egy kicsit később végzek nekem nagyon jót tett ez több okból is. Az egyik hogy megtanultam hogy komolyan kell venni a sulit ha végezni akarok.(persze nem buktam hű de sok mindenből de 2-3 tárgy is elgondolkodtatja az embert)

Na de a lényeg hogy a saját évfolyamomban főleg szakosodás után hemzsegtek az okostojás sznobok akik kinem bújtak a tanár hátsójából és két mondatot nem tudtak elmondani szakszavak nélkül. (bár van akinek a fején látszott már hogy egy nagy...) és hát ilyen környezetben az embernek nem sok önbizalma maradt főleg hogy az egyik tanár aki fiatal is látványosan lenéz mindenkit aki nem kedvence.

Viszont mióta többségében az alattam lévő évfolyammal vannak közös óráim eléggé megváltozott minden. Szerencsére itt elenyésző a nyálgépek száma és többségében nálam gyengébbek vannak pl van egy csak akit kész csoda hogy nem vágtak még ki.. na jó azért elég jó bőr de nem egy nagy ész.

Szóval itt sokkal jobban tudok teljesíteni és többségében a jegyek első harmadában vagyok ami azért nem rossz. Valamint ami még jobb ha jövőre eljön az MSc ideje nem a sznobok gyülekezetével kellene együtt járnom. Elsem hinnétek milyen lehangoló és önbizalom és hangulat romboló hatása van amikor egy tanársegéd az embert kb a földbe tiporja minden megjegyzésével csak mert nem egy okoskodó nyálgép. Hanem csak átlagosan szeretne kitűnés nélkül boldogulni. Viszont félek hogy ez a tanár még azzal is lealázna ha jelentkeznék az MSc-re ha odakerül a sor. Bocsi amúgy hogy hosszú lett csak szerettem volna kifejteni hogy mennyire igazságtalan az hogy csak azért ítél el valaki valakit mert nem egy okoskodó sznob.(persze mások is voltak így... bár a vicces az volt amikor az egyik kiskedvencet úgy tolták át kettessel az államvizsgán)


2016. okt. 30. 01:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kötődik szorosan ide, de azért röviden leírom, hátha segít valakinek:

Középiskolában, kilencedikben én is ugyanígy voltam. Aztán következő nyári szünetre eldöntöttem, hogy másképp lesz: ,,ha nem tudod megbuktatni, akkor állj az élére" elvet követtem, és hirtelen sokkal jobb lett az iskola :). Bocsi az OFF-ért.

2016. okt. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pl volt harom targy ami hat gaz nem gaz harmadik felveteles volt es ezeket mind sikerult otosre amikor komolyan vettem. Csak ugye mindig a se.gnyalokert vannak oda a tanarok.
2016. okt. 30. 02:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hasznos menekülni. Ilyen emberek mindenhol vannak. Te nem tanultad meg kezelni őket. Csak elfutni futottál el. Ráadásul buktál is. Ahelyett, hogy örülnél ennek, szerintem vedd komolyan, amit jelez. Másoktól függ a saját önbizalmad, félsz tőlük és ezért haraggal és lenézéssel reagálsz. Akkor menj Msc-re ha Te úgy gondolod, hogy neked hasznos és nen akkor, ha egy random tanár azzal egyetért. Összegezve: diploma mellé fel is kéne nőni.
2016. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze.


Meg úgy is éreztem, hogy jót tettem azzal, akit meghúztam. Ő még mindig nem így látja (amit abból gondolok, hogy azóta se köszön :D), de akkor is biztos vagyok benne.


Sok sikert a továbbiakhoz!

2016. okt. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Elsem hinnétek milyen lehangoló és önbizalom és hangulat romboló hatása van amikor egy tanársegéd az embert kb a földbe tiporja minden megjegyzésével "


Túl komolyan érint ez téged lelkileg. A BME-n BSc képzés alatt folyamatosan kapod a képedbe, hogy te mekkora egy hülye vagy és semmi keresnivalód itt. Ezeket a helyzeteket meg kell tanulni kezelni.

2016. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is éreztem úgy, hogy nem volt olyan rossz az az egy bukás, csak más okból, mint te.


Egy tárgyat buktam csak, azt sem a képességeim miatt, hanem mert addigra ellustultam (BSc utolsó féléve) és későn kezdtem neki a beadandó elkészítésének. Ez egy jó emlékeztető volt, hogy időben kell kezdeni a készülést, és ez már egyetem, nem középiskola, úgyhogy komolyan is kell venni. Viszont elmentem abban az egy évben (mivel csak egy tárgyam volt) szakmai gyakorlatra, így azt is kipipálhattam, valamint elgondolkodtam, hogy mit is akarok vajon végzés után (mármint szakmán belül). Ha minden egyből sikerül, akkor ezek nem így lettek volna. Ráadásul BScn nem igazán voltak barátaim, mert nem éreztem szükségét az elején, később meg már nem tudtam "szerezni". Viszont az alattam eggyel járók szimpatikusabbak voltak, így velük jól kijöttem MSc alatt.

2016. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem volt egy targyam amit nem akkor vettem fel amikor a tobbiek. Nagyon szemet volt a tanar, es nem voltam hajlando az o oraira menni. Eleg nehez idoszako volt akkor es ot a hatam kozepere nem kivantam. Raadasul a csoport felet meghuzta. Aztan a kovetkezo evben egy mesik tanar tanitotta, mert nyugdijba vonult a ven szipirtyo. Nagyon szerettem ot, de rengeteg beadandot kovetelt a felev alatt, pont amikor a szakdogamat irtam. (en voltam az egyetlen a csoportban aki akkor irta) De emberieg egy hatalmas otost adtam neki, mert meghalgatott es megengedte, hogy a felev vegen szoban vizsgazzak, igy nem kellett a beadandokat megirni. Otosre vizsgaztam, szoval az egyetemi eveim egyik legjovlbb dontese volt! 26N
2016. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amúgy amikor buktam én is a lustaság miatt buktam és többnyire a töltelék tárgyak okoztak gondot. Viszont egy ideje már elég jó minden sőt szerintem idén a tanulmányi ösztöndíj is összejön bár ahhoz még odakell figyelnem hogy ne legyen bukás mert ha van akkor olyan értékkel kell az átlagot szorozni ami ront rajta.

Na de lényeg a lényeg egyszerűen a falra tudok mászni az olyanoktól akiket fent írtam. Pl most mondok egy általános példát de a tanárokat mindenki tanárnak hívja na az egyik ilyen meg képes benyögni hogy a "gyakorlatvezetőm" de még lehetne sorolni... mellesleg a vak is látja rajtuk hogy durván a tanár hátsójában vannak.

Volt egy srác aki szintén ilyen és hát volt egy terepgyak. Az egész időtartamát a tanár mellett töltötte ott állt mellette amikor előadást tartott meg folyton. Mintha nem is tanuló lenne hanem valami segéd. Na de amivel mindenkit kiakasztott hogy neki mindig volt még egy átkozott kérdése. Már mentünk volna tovább de ő kérdezett és kérdezett... és persze a tanár meg elvolt ájulva tőle.

2016. okt. 30. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!