Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az a szak(terület), amire...

Mi az a szak(terület), amire Magyarországon van igény, el lehet vele helyezkedni és van is pénz benne?

Figyelt kérdés

Melyik az az egyetemi szak vagy akár OKJ-s szakma, amire van kereslet és lenne is rá igény, továbbá jól is fizet, tehát nem kell hó végén számolgatni a pénzecskét, hanem boldogan meg lehet belőle élni?


Tekintsünk el a beállítottságtól, az érdeklődési körtől, tanulmányi eredményektől stb., most csak kifejezetten szakmákra, hivatásokra lennék kíváncsi.



2020. dec. 21. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
99%

Egyetem esetében:

Informatikai szakok, mérnöki szakok (elsősorban villamosmérnök, gépészmérnök, mechatronikai mérnök, vegyészmérnök), gazdasági képzések, orvosi, fizika, matematika, statisztika, ritka nyelvszakok, tolmács-fordító, jogász, pszichológus.

2020. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
99%
Nem sorrendben írtam őket, meg persze mondhatjuk, hogy tekintsünk el a beállítottságtól, de egy pszichológus esetében például a büdös életben nem lesz sikeres és gazdag valaki, ha nem elég elhivatott a szakma iránt; ellenkező esetben viszont hosszú távon jó pénz van benne.
2020. dec. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze, megértem, nyilván az összes szakma függ az elhivatottságtól, illetve, hogy ki milyen szorgalmasan végzi a munkáját. Csak így nagy általánosságban érdekelt, hogy mik lehetnek ezek a szakmák.


Köszönöm a választ, várom a további véleményeket!

2020. dec. 21. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Gazdasági, informatikai, jogi, orvosi szakok mindenképp, ahogy már előbb is írták.


Ezen kívül ha csak OKJ-ban gondolkodunk, akár a körmös is. Tény, a dzakmai telített, de rengeteg embernek papírja sincs, ezért aki hajlandó megcsinálni a képzést, elmegy akar stúdió vagy egyénileg nyit üzletet az biztosan jól fog keresni. (Tény, ki kell építeni a vendégkört, de ezután fixen jól fizető állás lesz)

2020. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom 2021-be már megszüntetik az OKJ képzéseket. Akik eddig jelentkeztek azok még megcsinálhatják de onnantól már nem lesz...
2021. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Nos, igen, de lesz helyette valami "más", amivel szintúgy lehet szakképesítést szerezni, csak ha jól emlékszem, csakis nappali képzésben.
2021. jan. 4. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!