Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon tényleg van...

Magyarországon tényleg van igény az ilyen főiskolákra? Ismertek olyan élő személyt aki ezek valamelyikére jár?

Figyelt kérdés
Körbenéztem a napokban a Felvin a főiskolák és egyetemek listájáról, és meglepően sok az olyan intézmény ami majdhogynem csak a teológiára épít. Például Pünkösdi Teológiai Főiskola, Adventista Teológiai Főiskola, Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola, Sola Criptura Teológiai Főiskola. Ilyen sokan akarnak manapság papok lenni? Az olyan itthon kevésbé elterjed vallásoknak is külön főiskolája van, mint a Buddhizmus vagy a Krisna tudat. De a legjobban ezen lepődtem meg: Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetem. Olyan nehéz elképzelni egy olyan érettségi előtt álló fiatalembert, aki ezt az iskolát választja, azon belül meg mondjuk a Judaisztika szakot.

2018. márc. 21. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy nőt, aki a Sapientiára járt. Nem akar hittant tanítani, sem teológiát kutatni, csupán érdeklődésből, szórakozásból végezte el. Két másik diplomája van még ezen kívül.
2018. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne igény, valószínűleg nem léteznének ezek az intézmények. Kiváltképp, hogy ezeknek jellemzően az illetékes egyház a fenntartója. Ateista vagyok, engem aztán toronymagasan nem érdekelnek ezek az intézmények, és nyilván nem én vagyok az, aki judaisztikát akarna tanulni, de elfogadom, hogy van, akinek fontos. Lehet, hogy ha olyan lett volna a neveltetésem, és egy sok+1-edik zsidó család sarja lettem volna, akkor azt tanulom.
2018. márc. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy férfit ismerek aki a Sola Cripturára járt, bár ő már 40 körül volt mikor elkezdte, a felesége halála után.
2018. márc. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ismerősöm, aki teológiára jár, de ő sem azért, mert azzal akar foglalkozni, csak érdekli. Amúgy van mellette már más szakmája, és dolgozik is.
2018. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
23 éves lány vagyok, én a jog mellett csinálom a teológiát. Úgyhogy máris találtál egy embert, akinek ilyenre van igénye ;)
2018. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak azért végzel egyetemet,hogy xy legyen a szakmád és azzal foglalkozz utána hanem sokan "csak" érdeklődésből.

Én pl.simán mennék judaisztikára,pünkösdista suliba vagy a buddhista fősulira mivel eléggé érdekelnek ezek a filozófiai/vallási gondolatok+nyelvet is tanítanak ezeken pl latin,görög,héber

2020. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!