Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik skandináv nyelvre van...

Melyik skandináv nyelvre van a legnagyobb igény Magyarországon?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
arab
2016. márc. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Vai, nyungwe, mande és a kirundi.
2016. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol nagyon egyik skandonav nyelvre sincs szukseg itt Magyarorszagon. Svedek, norvegok, danok nagy resze folyekonyan beszel angolul amugy is, de ha pl egy sved vallalatnak Magyarorszagon van leanyvallalata,fiokja stb es jonnek ellenorizni/targyalni akkor az angolul szokott folyni. Kb. csak forditani szoktak skandinav nyelvekrol, de annal is jellemzobb, hogy az angolra forditott konyvet vagy filmet forditjak magyarra.
2016. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Én megcáfolnám az előttem szólót, skandináv nyelvet nagyon jól beszélő emberekre nagy szükség van Magyarországon is (pl. SSC-ben). Igazából egyikkel sem tudsz mellényúlni. Én svédes vagyok és szeretem. :)
2016. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Det finns ingen efterfrågan på dem.
2016. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Det är inte sant. ;)
2016. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
SSC állásokhoz angol, német, francia spanyol vagy olasz nyelvtudást szoktak kérni, de döntő többségben angol vagy németet kérni. Kevés munka van amit csak skandináv nyelvvel kaphatsz meg, mivel úgy van a legtöbb meghirdetve hogy tudjál angol és mellette svédül vagy olaszul vagy csehül. Több az esélye, hogy azt kérik tudj mellette hollandul, mint hogy svédül/norvégul/dánul. Nézd meg professionon milyen SSC munkákra keresnek embert, alig egy-kettőnél. TATA, Randstad szokott ilyen állásokat hirdetni, ott is viszonylag ritka, hogy kimondottan skandináv nyelven beszélőt keresnek. Persze, van néhány, de nagyon elenyésző számban. Ha szeretnél tanulj valamilyen skandináv nyelven, de nem lehet azt mondani, hogy tanulj svédül vagy dánul, mert az annyira fontos. Angol-német, angol-francia párosítás, ami még itt Mo-n viszonylag többször igényelt.
2016. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
A jelenlegi munkahelyem a 3. SSC, ahol megfordulok, konkrétan mindig hiány van svédesekből, és a többi skandináv részlegen is. A felsőfokú nyelvtudásomért már akkor kapkodtak a cégek, amikor még diplomám sem volt. Arról nem is beszélve, hogy hány svédül tanulni vágyó keres meg azzal, hogy tanítsam őket, mert nehéz jó tanárt találni. Szóval szerintem igenis van benne potenciál és sokkal könnyebb vele érvényesülni, mint egy angol-franciával (persze azzal is lehet).
2016. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!