Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pécsi vagy szegedi orvosi...

A pécsi vagy szegedi orvosi jobb? Illetve pécsi vagy szegedi fogorvosi? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

2020. dec. 21. 18:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, de engem tényleg ez a két város érdekelne és nagyon hálás lennék, ha meggyőznétek egyik vagy másik mellett 😃

(Szerintem minden orvosi egyetem ugyanolyan diplomát ad, SOTE semmivel sem jobb. Plusz Pesten talán nehezebb közösségi életet élni és drágább is az élet.)

2020. dec. 22. 01:37
 12/17 anonim ***** válasza:
11%
SOTE akkor is a legnehezebb, de a többi is ugyanolyan képzést ad.
2020. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint a SOTE a legnehezebb, az próbálta a másik 3 egyetemet is?
2020. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a 2 egyetem közt vacilálok, de nagyon. Én ÁOK-ra szeretnék menni, a FOK-ról nem nagyon tudok szólni. Nyílt napokra sajnos nem tudtam elmenni, szóval egyelőre az Educatios benyomásaimat tudom neked elmondani.

A szegediek nekem azt mondták, hogy náluk is van azért a professzorok által egész sok megalázás, a kolleszok kicsit lepukkantak, viszont az elméleti és gyakorlati képzés is jó náluk.

Pécsiek nekem nagyon szimpatikusak voltak, ott egy hatodéves orvostanhallgató mesélt arról, hogy mennyire örül annak, hogy náluk figyelnek a hallgatók mentális jóllétére, nincsenek megalázások, vagy ha vannak, azokat kivizsgálják. Én nem tudom, hogy ez mennyire igaz, vagy nem, nekem ott ezt az infót adták. Az elméleti és gyakorlati képzés ott is nagyon színvonalas.

Nézz utána a MediSkillsLab-nak, ez egy pécsi skill labor, hogy mennyire felszerelt, ugyanezt tedd meg a szegedivel is.

Sajnos érdemben nem tudok neked mit tanácsolni, tényleg próbálj meg a város, az egyetem alapján dönteni. Itt arra gondolok, hogy melyik szimpatikusabb, melyiken tudnál eltölteni 6 (+) évet is akár. Esetleg még az is egy jó tanács lehet, hogyha tényleg nem tudsz dönteni, hogy melyik van közelebb.

Esetleg a támogatások mértéke is mérvadó elhet egy picit, pl. ha a PTE-ÁOK-t jelölöd meg első helyen, és felvesznek, akkor egy évig ingyen lakhatsz a koliban, amik nagyon szépen fel lettek újítva, Szegeden viszont jegyzet-és tömegközlekedés támogatást tudsz igényelni.

Nekem az a helyzet, hogy kb. ugyanannyi érv jött össze mindegyik mellett, bár a szívem kissé Pécs felé húz.

Ha végleg nem tudsz dönteni, akkor Szegedet jelöld meg elsőnek, oda magasabb a ponthatár általában, másodiknak meg Pécset, és akkor majd a "sors" eldönti.:)

Remélem, hogy azért tudtam egy kicsit segíteni neked, ezek a saját tapasztalataim, nézegesd meg még esetleg az egyetemek honlapjait, ilyenek.:)

2020. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetértek az előttem szólóval tökéletesen összefoglalta. :)
2020. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%

Én POTE-t ajánlom,mert ide járok. Viszont Szegedet is célba vettem anno. Végül marartam itthon. Az első két év nehéz,mint mindenhol. Most harmadéves vagyok. Szeretem. Jók az oktatók,eddig korrekt vizsgáim voltak.:)

Ui.:450+pontom volt. Könyebbségre reagálva:4órás anat szigorlatom volt(nálunk nincs külön neuroanatómia kollokvium,szigon van 2 tétel hozzá. Kellemes bulika.)

2020. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
POTE!!!
2020. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!