Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi laboratóriumi és...

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikusnak megéri tanulni?

Figyelt kérdés

4 éves főiskolai képzés. Van levelezőn és nappalin is. Megéri ennek tanulni?

Utána csak sovány közalkalmazotti bér elérhető?



#labor #képalkotó #Orvos laboratóriumi képalkotó diagnosztika
2020. dec. 21. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2020. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

miért?

ha kimegy az ember ilyen szakmával külföldre ott megfizetik?

2020. dec. 21. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Ezzel a végzettséggel (akármilyen szakirányon is) Magyarországon szinte kizárólag csak kórházakban és rendelőintézetekben lehet elhelyezkedni, pl. vérvizsgáló laborosként vagy röntgenasszisztensként. Van néhány magánlabor és magán-rendelőintézet is az országban, de nem sok. Szóval a döntő többségnek a közalkalmazotti bértábla szerinti fizetés jut, mellékjövedelem-szerzésre pedig nincs lehetőség. S közben a felelősség hatalmas - egyetlen hiba a laborban életekbe kerülhet. Ez tehát kicsit olyan, mint a pedagóguspálya: elhivatott embereknek való, akik szolgálni akarnak egy ügyet. Aki a fizetésre hajt, az inkább menjen el ügyfélszolgálatosnak egy multihoz havi bruttó 350 ezerért. Még diploma sem kell hozzá.
2020. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

és különböző pótlékok nem nagyon dobnak a fizetésen?

Gondolom van veszélyességi pótlék,van hétvégi munka és van ügyelet.

Ezzel együtt is keveset keresnek?

2020. dec. 21. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
4 évet áldozni egy ilyen szarra? Nem.
2020. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
#4: Az a baj, hogy a bértábla a pályakezdőket sújtja, s a ledolgozott évek alapján, 3 évenként, apránként ad többletet. Nézd meg a jelenlegi egészségügyi szakdolgozói bértáblát, s kiszámolhatod, hogy jelenleg alapdiplomával, kezdőként, adózás után most olyan 220 ezer forint körüli nettó jövedelmed lehet. A pótlék meg bruttó 20 ezer forint körüli, úgyhogy alig számít. Az, hogy az éjszakai ügyeletekért mennyit fizetnek, kórháza válogatja. Nekem ismerősöm orvos, és ő nagyon kevés ügyeleti díjat kapott, alkalmanként olyan 25 ezret. Laborosként vagy röntgenasszisztensként ennél nyilván kevesebbre számíthatsz. Az ügyeletekkel inkább gond van, mint előny, mert ha olyan munkahelyre mész, ahol éjszakai és hétvégi ügyelet is van, nem kérdeznek meg, hogy vállalod-e, hanem egyszerűen csak beosztanak, akkor is, ha 3 gyereked lesz, és nincs, aki vigyázzon a gyerekekre. Amennyit pénzben az éjszakai és hétvégi ügyeleti többlet-teherért kapsz, inkább úgy fogod érezni, hogy lemondanál róla. De sajnos a legtöbb helyen nem lesz választásod. Ha például a kórháznak, ahol dolgozol, van baleseti sebészete, ott a sürgősségi műtétek előkészítéséhez hajnal 2-kor is nézni kell majd a vérmintákat és csinálni kell a röntgenképeket valakinek. Ahogy mondtam, ez egy szép, de stresszes munka, elhivatott embereknek. Aki a pénzre hajt, legalább ugyanennyit kereshet egy irodában vagy ügyfélszolgálaton, ahol egyáltalán nincs hétvégi vagy éjszakai munka.
2020. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Megéri elvégezni! 2022-ben a fizetések 400ezer körül vannak és 2023-ban tovább emelik. Olyan embereknek való szakma, akiket vonz az egészségügy, de nem szeretnének közvetlen betegkapcsolatokat. Persze a képalkotásban van közvetlen beteg kapcsolat, de minimális. Jelenleg a diagnosztikai specializációkon végzettek ( ODLA, PA, KA) jól el tudnak helyezkedni. Szakember hiány van! Diagnosztikai eszközöket, műszereket forgalmazó cégeknél, versenyszférában is el lehet helyezkedni. Aki kutatásban szeretne dolgozni az is megtalálja a számítását. A továbblépési lehetőség Msc, PhD, szakvizsga szintén lehetséges.
2022. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En optometrista szakiranyon végeztem. Jelenleg egy magán és egy állami kórházban is dolgozom, nem keresek rosszul. Én nem bántam meg, jól el lehet vele helyezkedni, külföldön is. Nagyon sok különböző beteggel talalkozhatsz és segítesz nekik, beteg ember mindig lesz, mégsem egy olyan munka ahol neked kell pelenkazni a beteget és magánban is van rá kereslet. Az opto folyamatosan fejlődik, így egyre modernebb gépek vannak már, és sok tovabbkepzesi lehetőség is van. Én ajanlom:) a rádió specializaciorol nem tudok nyilatkozni, de magánban ott is el lehet helyezkedni, különböző magán kórházak onkológia és sugarterapias részlegen, a laboros szerintem rossz, mások pisijet és kakijat nezegetni:"D
2022. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!