Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaság informatikus szakról...

Gazdaság informatikus szakról mi a véleményetek? Aki járt valamelyik egyetemre ezek közül gazdinfóra (Corvinus, BGE, Óbudai)tudna írni pár sor véleményt.

Figyelt kérdés

2020. dec. 25. 23:37
A kérdező szavazást indított:
BCE
BGE
Óbudai
28 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyikre se jártam, de van egy kis rálátásom arra, hogy később milyen karriert lehet befutni egy ilyen szakról, és nagyon jót! Dolgozom együtt vállalati stratégián ilyenen végzett szakemberekkel, és nagy előnyük, hogy van informatikai affinitásuk is. De dolgoznak ilyen emberek az IT oldalon is szép számmal.


Viszont nekem az a személyes véleményem, hogy ha ilyen szakra járnék, akkor informatikai kar által meghirdetett képzésre járnék. Mivel ez alapvetően informatikai képzés. Így az Óbudait választanám.

2020. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Külsősként írok én is, az Óbudairól jött gazdasági informatikus végzettségű kollégákkal nagyon jó a tapasztalatom!


Pl. IT support, business analyst és hasonló munkakörökben nálunk vadásznak már gyakornoki pozíciók esetében is a gazdinfósokra.

2020. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Én idén kezdtem BGE-n gazdinfó szakon. Eddig én tudom ajánlani, persze vannak negatív tapasztalataim, de ezek inkább a "haszontalan tantárgyakkal" kapcsolatosak és ahogy hallottam máshol is ugyanúgy vannak ilyenek.


Ahogy írták az Óbudai tényleg jó abból a szempontból, hogy az informatikai kar, de ha jól tudom, akkor ugyanazt tanítják mindhárom egyetemen gazdinfón, max a tantervben más névvel vannak a tantárgyak.


Én BGE-t jelöltem 1. helyen és utána az Óbudait, ezt inkább a korábbi évek ponthatárok miatt tettem, mert BGE-n magasabbak voltak. A Corvinus meg idén lett magánegyetem HA jól tudom (fizetős, jó átlaggal van ösztöndíj), de nem ezért nem jelöltem meg, hanem úgy olvastam itt, hogy a Corvinuson inkább elméleti tanítás folyik, míg BGE-n inkább gyakorlati.


Összegezve, szerintem mindhárom egyetem jó, szóval egyikkel sem tudsz rosszul járni.

2020. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az Óbudain is gazdasági karon van a gazinfo. A budapesti egyetemeken fura módon mindenhol a gazdinfo a G-karon van, bár IT-s diplomát ad.

Én a színvonaltól félek egy kicsit. Mármint azért európai színvonalban még a Corvinus sincs a topban, ezért kicsit aggaszt a BGE és az Óbudai, ami ráadásul inkább főiskola, mint egyetem. Legalábbis így a tantárgyakból nekem úgy tűnik.

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért még várok további kommenteket tapasztalatokat.

2020. dec. 31. 01:22
 5/7 anonim ***** válasza:

A színvonallal kapcsolatban: magyar egyetemtől sokat ne várj ezen a téren. Egy hasznos tanács: arra törekedj, hogy minél KÖNNYEBB szakra jársz, hogy legyen időd rendesen megtanulni programozni máshol. Hol máshol? YouTube, Udemy, Coursera, edX, esetleg Udacity ha elcsípsz egy leértékelést... illetve könyvekből. Szerezd be a legfontosabb alapirodalmat (például Fowler: Refactorig; R. C. Martin: Clean Code [ennek van magyar fordítása] stb. stb. És tanulj/gyakorolj sokat.


Utána keress gyakornoki helyet, juss ki Erasmussal külföldre, és majd csinálsz mester szakot később nyugati egyetemen.

2020. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" BGE és az Óbudai, ami ráadásul inkább főiskola, mint egyetem. Legalábbis így a tantárgyakból nekem úgy tűnik." Ezt kifejtenéd?:D (BGE-n és Óbudain van FOSZK gazdinfóból, remélem nem arra gondolsz)


Semmivel sem könnyebb szerintem a BGE vagy az Óbudai mint a Corvinus gazdinfó alapképzése. Ugyanazok a tantárgyak BGE-n mint Corvinuson (megnéztem, max annyi, hogy Corvinuson "fancy" neveket adnak a tantárgyaknak, mondjuk pl itt megjegyzem, hogy Corvinuson nem láttam olyan tantárgyat, hogy "programozás alapjai" ami egy infós szaknál szerintem fontos lenne.


Ha most jelentkezel egyetemre, akkor nem tudsz hibázni, hogy ezek közül melyiket teszed első helyre, Corvinus, Óbudai, BGE mind jó egyetem. Ha kell írj privátot és mondok hosszabb véleményt.

2021. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Óbudain jobb a Gazdinfó, mint a BCE-n, ha informatikai oldal érdekel jobban

A gazdasági tárgyakat valóban a gazdasági karon tartják, de a programozást és társait a NIK-en (üzemmérnök-informatikus hallgatókkal együtt tanuljuk ezeket)

2021. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!