Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek a legnehezebb egyetemi...

Melyek a legnehezebb egyetemi szakok?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 07:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
13%
gazdasági
2020. dec. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ez egy relatív kérdés, mindenkinek más a nehéz, beállítottságtól függ. Orvosi, jogi, gyógyszerészeti, mérnöki egyetemek közt is több nehezet találsz.
2020. dec. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, kinek mire áll rá az agya, kit mi érdekel. Sokat követelnek például jogin, orvosin és a műszaki szakokon is, én utóbbira járok, de mivel érdekel, ezért alapvetően jól elvagyok vele, miközben van évfolyamtársam, aki vért izzad és már betege a képzésnek, annyira szorong a számonkérésektől.

Korábban tanári szakon tanultam, az nekem egyszerűen nem volt a világom. Kevésbé volt behatárolva az anyag, kevésbé kérték vissza szőrszálhasogatóan általában a legtöbb tárgyat, de jaj, mennyire nonszensznek és unalmasnak tartottam... Ültem a könyv fölött és dőltem el oldalra az álmosságtól, annyira tiltakozott ellene minden porcikám. Tisztelem azt a szakmát, de én egyszerűen képtelen voltam elvégezni a szakot.

2020. dec. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
orvosi
2020. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Amik szerintem a legnehezebbek: orvosi/gyógyszerész, fizika (+meteorológus/csillagász Msc), alkalmazott matematikus Msc, építész(mérnöki).


Amik talán egy fokkal kevésbé, de még mindig messze az átlagos nehézségi szint felett: állatorvos/fogorvos, matematika (+biztosítási és pénzügyi matematika MSc), gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, a BME-n pl. a gépészmérnöki, villamosmérnöki, mérnökinformatikus szak, az ELTE-n a programtervező informatikus szak, jogász


Átlagos nehézség (tehát semmi komoly, de azért vannak ennél könnyebbek bőven): pl. üzleti közgazdász szakok.


Nyilván részint ez erőteljesen személyfüggő, (egy jogász lehet, hogy belehalna a műszaki szakokba és fordítva), de hogy egy átlag műszaki szak több munkával (=nehezebben) teljesíthető tantervvel bír, mint pl. egy átlag közgazdász szak, az biztosan igaz.

2020. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen egyéntől függ. Orvos vagyok, másoddiplomát csinálok matematikus szakon. Egyik sem arról híres, hogy könnyű lenne, de elvagyok vele. Ellenben egy történelem, magyar vagy zenei szakon meghalnék, az teljesen biztos. Kinek milyen a beállítottsága, azon múlik rengeteg minden.
2020. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%
5: mondjuk avval az építésszel amit kiemeltél jóval rosszabbak a fizetési kilátásaid azon mérnök szakokhoz képest mint amiket könnyebbnek vélsz.
2020. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
És a fizetés hogy jön ide? Nehezen elvégezhető szakokról van szó. Gépészmérnök ismerőseim is elismerik, hogy az építész szak munkásabb, mint az övék volt.
2020. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
8: Bocs csak azért mosolygok mert anno nálunk is ez volt a legnagyobb élvezeti értek. “ mindenki elismeri hogy nálunk a legtöbb beadandó meg az ezek előtti éjszakázás “. Aztán miután kikerültek a munkaerőpiacra kb fele annyiért mint egy villamosmérnök akkor rájöttek, hogy milyen vicces volt ezen rugózni. És most sem sokkal jobb a helyzet, úgy, hogy a mostani kormány a világ pénzét is bele pumpálta az epitőiparba. Előtte meg annak is örült az ember ha akármennyiért is de volt melója vele. Aztán engem ez már nem nagyon érdekel , mert félig meddig sikerült végre pályát módosítanom. De azért ezen mindig is jókat mosolygok.
2020. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

7: akkor ismételd utánam: az egyetem nem pénzgyárosképző, az ipar meg nem a nehéz és nagy tudást fizeti meg, hanem amit az üzleti trendek diktálnak.


Az orvosok többsége sem keres annyit, mint egy közönséges qrva, de azért gondolom sejted, melyik tanult többet.


Szívesen.

2020. dec. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!