Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az a zárt védés?

Mi az a zárt védés?

Figyelt kérdés
Pontos mit jelent a zárt védésű dolgozat és "mivel jár" ? Miben különbözik egy sima dolgozattól?

2020. dec. 28. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A rendes védésre bárki bemehet. Én voltam több ismerősömén is, sőt, vadidegenén is. De van, mikor vki pl. már dolgozik és úgy írja a szakdogájat/diplomadolgozatát és céges dolgokról, amik persze üzleti titkok. Ilyenkor kérik a zárt védést, nem lehet rá másnak beülni rá. Egyik csoporttársam kérte, ő egy borászatnál dolgozott
2020. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ezek szerint ez valami titoktartást igénylő dolog. Bár nem igazán értem, hogy mi értelme az ilyen jellegű zárt dolgozatoknak?, ha az, ezekszerint, soha senki számára nem lesz kutatható.
2020. dec. 28. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Hát a legtöbb ilyen dolgozat csak azért készül, hogy le legyen tudva az egész, de később senki sem akar már vele foglalkozni
2020. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor talán átkéne alakítani a követelményrendszert és ezt a fajta számonkérést eltörölni, ha semmi értelmét nem látják a diákok, csak azt, hogy túl legyünk rajta.
2020. dec. 28. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Hát hajrá :) Nekem megfelelt. Nagyon érdekes volt a bsc-s és az Msc-s dolgozatom is, kutató munka volt, a bsc-set 3 évig csináltam, még sem akartam folytatni, pedig van értelme. De másban dolgozom
2020. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Bsc-n nem elvárt az újkeletű gondolatok felsorakoztatása. Ritka, ha valaki tényleges kutatásokat folytat. Szóval ha úgy vesszük, akkor átvitt értelemben és a legtöbb esetben egy innen-onnan összeszedett, behivatkozott "másolat" az egész bsc dolgozat nagyon sarkosan nézve és nem igazi kutatási munka. Egy msc és doktori teljesen más, mert az már kell új ötleteket tartalmazzon.
2020. dec. 28. 12:44
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Hát, te már csak tudod, hogy miről írtam és mit kutattam így látatlanban
2020. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Olvasd vissza. Szövegértelmezés. Ritka, hogy valaki kutat. Kizártam ezzel a mondattal, hogy te pl. kutattál? Nem. Számomra inkább az a kérdés, hogy hogyan végeztél el egy bsct és msct, ha nem tudod értelmezni, amit olvasol?.
2020. dec. 28. 12:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem, kezdődik. Mikor a h.lye elkezd vergődni. Szánalalmas
2020. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!