Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha nem sikerül...

Mi van akkor, ha nem sikerül a szakdolgozat védés?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy megbuktatnak, ilyenkor gondolom automatikusan csúszok, hiszen ha nincs meg a szakdoga, nem mehetek záróvizsgára sem. Ilyenkor egy teljesen új szakdolgozatot kell írnom vagy a régit kell módosítani, úgy, hogy jó legyen?
2019. szept. 15. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Ne gondolj nagy dologra, itt leginkább azt ellenőrzik, hogy valóban te írtad-e vagy vetted valakitől. Szoktak előtte kérdést is küldeni, abból kell készülni,meg el kell tudni mondani, miről szól. Ha valóban te írtad, nem kell tőle parázni.
2019. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom az én egyetlen válaszom miért lett lepontozva?

Nem tudom mi van akkor, ha nem sikerül. Én még olyat nem láttam. Szerintem tuti újat kell írnod, de ha kiderül, hogy plágium, talán még ki is zárnak a suliból. Ezért inkább ne plagizálj. Ellenkező esetben egy 2-3-ast csak adnak.

Amikor én záróvizsgáztam, huh, ezer éve, az egyik csaj a vámból írt. Akkor csatlakoztunk az EU-hoz, és igencsak kérdéses volt, hogy mi is lesz a vámmal, ezért érdekes témának tűnt, ennek ellenére azt mondta a témavezető, hogy nem igazán javasolja, mert darázsfészek. Ne írjon erről, hacsak nem ott dolgozik, és bennfentes infói vannak. Nem ott dolgozott, ellenben a pasiját írta be külső konzulensnek, akinek volt közgáz diplomája, de semmi köze nem volt a témához. A tanár állítólag egész konzultáció alatt kritizálta, amit leírt, de nem változtatott semmit. A védésen konkrétan megkérdezte, hogy ki a fene a külső konzulense, és hol dolgozik, és mi a szakterülete, mert soha nem hallotta a nevét, a csaj csak habogott. A tanár végül nagy mérgesen adott neki egy 3-ast, de még utána a büfében is mondta nekünk, hogy nagyon-nagyon haragudott, mert folyamatosan mondta a csajnak, hogy ezt ne, válasszon más témát, ne ezeket írja le, de nem fogadott meg semmit. De végül nem buktatta meg. És ez a Külker Főiskolán volt. Szerintem ezt már nem veszik olyan komolyan. Tényleg soha nem hallottam olyat, hogy valakinek ne sikerült volna.

2019. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le, de remélem akkor, hogy legalább egy kettest összehozok. Plagizálni biztos nem fogok, a témára meg a konzulens is rábólintott, szóval hátha meglesz....nem szivesen írnék újat, ez is elég nagy szenvedés.
2019. szept. 19. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!