Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tatai Eötvösben a humán...

A tatai Eötvösben a humán vagy a kéttannyelvű tagozatra érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

Választanom kell nemsokára és az Eötvösben ezt a két tagozatot néztem. Matekból és fizikából nem vagyok túl jó de a magyar és a töri megy, angolból is 5-ös leszek félévkor.

Szóval érdekelne, hogy melyik tagozatot érdemesebb választanom és miért.

Ja és még annyi, hogy hány pontot kellene elérnem a felvételin, hogy fekvegyenek legalább az egyik helyre?

Előre is köszönöm a válaszokat



2020. dec. 28. 12:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

Fontos,hogy mi szeretnél lenni.

Szóval mi leszel,ha nagy leszel?

2020. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként itt tájékozodj: [link]
2020. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezt nem tudom. Semmi elképzelésem nincs de viszont mint írtam jó vagyok angolból is és magyarból, töriből. Egyik tantárgy sem a kedvencem de pl. a törit szeretem is, az angolnál a tanárral van a baj, miatta nem igazán. A magyar olyan semleges. Szóval remélem ez segít picit megismerni.
2020. dec. 28. 12:39
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

Hát így ez nehéz falat:D

Szerintem ilyen esetben akkor az angol tagozatot válaszd.

Ugyanis kiváló angoltudással még egész sokra is lehet menni az életben.

De mindeképp gondolkodj el azon,hogy felnőtt korodban mi szeretnél lenni,mert az alapján könnyebben ki lehet választani a megfelelő tagozatot.

2020. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
85%
A humán tagozat színes és érdekes tantárgyakat takar, valaha én is humán tagozatra jártam, de a későbbi elhelyezkedés szempontjából egy idegen nyelvet jól megtanulni sokkal többet ér. Én a kéttannyelvűt választanám.
2020. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem sikerül a felvételi és bejutok.
2020. dec. 28. 12:46
 7/49 anonim ***** válasza:
74%

De tényleg fontos,hogy mi szeretnél lenni.

Nem azt mondom,hogy most döntsd el pontosan,de azért legyen egy kis érdeklődési körörd ilyen téren.

Én pl. orvosnak készülök,nekem így elég egyértelmű volt,hogy a biológia-kémia tagozatot válasszam.

De pl. egy német nyelvtolmács a német tagozatot válassza,egy történésznek készülő pedig a magyar-történelem tagozatot.

Egy légiutas kísérő pedig az angol tagozatot.

2020. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Nagyon elképzelésem sincs, csak annyit tudok, hogy biztos nem matek vagy biosz-kémia irányba szeretnék menni mert nem szeretem és nem is vagyok belőlük túl jó. A másik az, hogy angolt tanulok szóval a német sem jön szóba ezért maradt ez a 2.

Ha valaki még esetleg tud a szóbeliről valamit azt is várom. Köszönöm a gyors válaszokat.

2020. dec. 28. 12:55
 9/49 A kérdező kommentje:

Még valaki? Vagy esetleg valaki aki oda járt egy véleményt is mondhatna a suliról esetleg ezekről a tagozatokról. Illetve, hogy milyen a közösség, a tanárok és mennyire kell sokat tanulni.

Amúgy köszi minden eddigi és ez utáni választ is.

2020. dec. 28. 15:46
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem oda járok, de elmondom, amit én tudok, hallottam róla. Nyílván tanulni azt kell majd. Én úgy tudom, teljesen a nulláról kezdik az angol tanulást, viszont a heti 20 angol óra miatt, ami nulladik évben van, nagyjából két hónap alatt veszik át azt az anyagot, amit te általános iskolában tanultál meg. Tehát év elején lesz egy könnyű két hónapod. Készülj fel, hogy heti több száz szót kell majd megtanulnod. Azok alapján, akiket ismerek onnan, a közösség is hasonló színvonalú, mint az iskola. Tehát ne egy elit helyre számíts. A bejutáshoz pedig szerintem nem kell sok pont. Szerintem 220 felett már van rá esélyed, 230 felett pedig szinte biztos. De persze attól is függ, milyen nehéz lesz a felvételi.
2020. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!