Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaság és pénzügy mat....

Morisz123 kérdése:

Gazdaság és pénzügy mat. elemzés mellet milyen az élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez a szak a Corvinuson mivel szeretem matematikát és már most is sokszor szoktam foglalkozni gazdasági témákkal. A kérdésem nem kimondottan a szakra irányulna, hanem hogy maga az egyetem mellett mennyi szabadságot kap egy átlagos hallgató? Napi több órás tanulást igényel és semmi szabadidő? Vagy azért meg lehet találni benne az aranyközép utat? Valószínűleg ezt a szakot választom és inkább csak szeretném tudni mire számítsak. Persze a tanulás az első, de számomra az egyetem egy kicsit az önálló életről is szól. Elsősorban ott tanuló diákokat szeretném kérdezni. És még esetleg egy érettségi pontszámot is tudnátok melléírni csak viszonyításképpen az szuper lenne.


(Jelenlegi tervezeteim szerint amit reálisnak látok érettségin az egy 80-85% (legutóbbi tanár által ellenőrzött 74% lett) emelt matek és kb 90-94% német nyelv amennyiben duplázok. Ilyen eredményekkel kérdezem hogy mennyire lehet megterhelő számomra a szak.)



2020. dec. 29. 12:58
 1/2 Baluba ***** válasza:
100%

Ha nem kell dolgoznod egyetem mellett, akkor lesz elég szabadidőd élni. A zh héten és vizsgaidőszakon kívül heti 30 órából simán meg lehet oldani a szakot, az órákon töltött időt ebbe beleértve.


A 80% körüli emelt kb a középmezőnybe tesz becslésem szerint (nem tudom, hogy néhány év alatt mennyire változott a hallgatók összetétele), ami azt jelenti, hogy fogsz szenvedni, de elfogadható mennyiségű elvégzett munkával el tudod végezni.

2020. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ez az első félévem a szakon, én szeretem. Eddig elég sok az elméleti matek, és most vizsgaidőszakban azért kell tanulni. De évközben volt szabadidőm.

Ha van valami kérdésed, megpróbálok válaszolni :)

2021. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!