Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Bme-re vagy a Széchenyi I....

A Bme-re vagy a Széchenyi I. egyetemre érdemesebb menni járműmérnöki szakra?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás idejében vagyok és ez a két egyetem amin gondolkozok. Viszont mind a két hely szimpatikus. A győriről hallottam, hogy jóval emberbarátabb, modernebb iskola. Viszont (javítsatok ki légyszi, ha tévedek)úgy vettem észre, hogy inkább a robbanómotorokra fektetik a hangsúlyt, mintsem az elektromosra. Ami meg a mai világban (hiába áll hozzám közelebb) sajnos azt veszem észre, hogy háttérbe szorul, nem tudom meddig lesz jövője. A Bme-ről meg tudom, hogy ők nagy hangsúlyt fektetnek az önvezető, elektromos járművekre. Amivel meg a jövőben nagyobb eséllyel tudnék elhelyezkedni valószínűleg. Szóval akkor melyik érné meg jobban?

2020. dec. 30. 10:55
 1/3 anonim válasza:
84%
Győri járműmérnök hallgatóként tudom mondani hogy nálunk az elektromos hajtás is nagyon nagy hangsúlyt élvez, elektromos hajtású versenycsapatok, sok sok tantárgy és tanár foglalkozik vele a szakon. Ugye befolyásolja a tananyagot az Audi, ami éppen most húzta fel az elektromos motor gyárát Győrben, szóval szerintem még inkább előtérbe fog kerülni. A BME-ről nem tudok sokat mondani, azon kívül hogy jópár szaktárs jött onnan át hozzánk, és nem bánták meg az elmondásuk szerint:DD Az meg hogy mi érné meg a legjobban, nem csak az befolyásolja hogy hol mit oktatnak, hanem akár a város ahol tanulni fogsz évekig, meg az első pár félév nagy viszonyokban mindenhol ugyan az, alapozó mérnöki tárgyakkal, szóval ha kiderül hogy mégse tetszik egy hely ahova felvettek, simán át lehet jelentkezni. Én viszont csak ajánlani tudom a győri járműmérnök képzést.
2021. jan. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem megpróbálkoznék én is nálatok :D
2021. jan. 2. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Audi miatt és élhetőség miatt Győr.
2021. jan. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!