Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZE gépészmérnökiről, közleked...

SZE gépészmérnökiről, közlekedésmérnökiről, járműmérnökiről mondana valaki valami véleményt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl.


1. Melyikkel lehet legkönnyebben elhelyezkedni?

2. Melyik a legkönnyebb?

3. Milyenek a tanárok?

4. aki már ott tanult mi a véleménye az egészről és nem bánta-e meg? :-)


aki esetleg másik egyetem hasonló szakjáról szeretne írni azt is örömmel fogadom :-)


Most szeretnék ezekre jelentkezni csak a sorrendet még nem tudtam eldönteni, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre!



2014. febr. 11. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az Audi miatt akarsz elsősorban SZE-re menni, akkor az én sorrendem járműmérnök, gépészmérnök, közlekedésmérnök. Minden más esetben gépész/jármű az első/második, a közlek pedig csak harmadik.
2014. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
közlek az nem annyira jó? :-)
2014. febr. 12. 01:36
 3/14 A kérdező kommentje:
egyébként nem az AUDI miatt akarok elsősorban a SZE-re menni, de részben amiatt is... :-)
2014. febr. 12. 01:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Gépésszel legkönnyebb, utána járműves, aztán közlek.

2. Ez szubjektív eléggé, de az én tapasztaltaim szerint abból adódóan, hogy a legáltalánosabb szak a gépész, mindenfélét kell ott tanulnod, plusz itt azt tapasztaltam, hogy a szívatósabb tanárokat nekünk rakják be mindig "véletlenül", a gépész a legnehezebb, aztán járműves, de közlek sem könnyű biztosan. Hangsúlyozom, ezek mind többé kevésbé klasszikus mérnök szakok, tehát egyik sem könnyű.

3. Változó, mint mindenhol. Van aki nagyon jó előadó, van aki nem annyira, van aki nem ad le szart se, van ki szívat és ezeknek a variációi.

4. Nem bántam meg, mert a társadalom és a piac által is elismert végzettséget kapok, ráadásul olyan helyen, amit a piac is elismer. Sokszor elment a kedvem, mert nagyon jó előképzettséggel jöttem matek, fizika, szakmaiból, és így is sokszor vért kellett hugyozni, és kemény munka egy ilyen szak(már ha persze valaki komolyan veszi), de megéri, és érdemes végigcsinálni!

2014. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi a tartalmas választ! :-)


vajon tényleg igaz, hogy a járműmérnök és a közlekedésmérnöki képzés kb. 80%-ban megegyezik?

2014. febr. 12. 12:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. Én szerintem nem. A járműmérnök képzés az a gépészmérnök képzésen belül a járműgépész képzésből vált ki gyakorlatilag, és most járműmérnök szak néven fut. Tehát a járműmérnök olyan gépészmérnök, akit járműipari problémák megoldására készítenek fel, mint üzemeltetés, gyártás, fejlesztés tekintetében. A "sima" gépész, az pedig univerzális, elvileg minden iparágban megállja a helyét(már ha persze valóban is ért a dolgához az ember).


A közlekes szakon, ott kevesebb hangsúlyt fektetnek fizikára, matekra, mobil gépek tervezésére, üzemeltetésére, de nagyobb hangsúly jut a közlekedési rendszerek vizsgálatára, folyamatokra, és azok üzemeltetésére.

2014. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ááá már értem. akkor a járműmérnök a gépészhez van közelebb inkább.


nekem egyébként lehet a közlekedésmérnök tetszene leginkább de olvastam meg te is írtad, hogy a három közül azzal lehet legkevésbé elhelyezkedni... aztán a gépész.

2014. febr. 12. 19:59
 8/14 A kérdező kommentje:

* aztán a gépész van nálam második helyen.


de ezt a sorrendet nem tudom eldönteni, hogy a gépész vagy közlekedésmérnök legyen elöl :-)

2014. febr. 12. 20:02
 9/14 anonim válasza:
100%
Én most szeptemberre jelentkeztem a Széchenyire. Az én sorrendem: gépész, jármű, közlekedés :)
2014. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
alighanem az én sorrendem is ez lesz :-)
2014. febr. 14. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!