Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus alkalmazott közgazdas...

Corvinus alkalmazott közgazdaságtan és/vagy ELTE pénzügy és számvitel vélemény?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy matekosabb mesterekre az AK jobban felkészít, viszont azt hallottam, hogy a Corvinus színvonala az utóbbi időben csökkent, valamint számomra fura, hogy csak ezen az egy egyetemen indul ez a szak. Melyik szak nyújt jobb alapokat pl. a biztosítási és pénzügyi matematika mesterhez?

2021. jan. 1. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező a pénzügy és számvitel a BCE-n más karon van, mint az alkesz közgáz (muszáj volt). Szerintem inkább a szakok között kéne dönteni. a szakok közül pedig az alkalmazott jóval matekosabb.
2021. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

A gazdaság- és pénzügymatematikai elemző (GPME) szak a hazai közgazdasági oktatás csúcsa.


Second best a matek alapszak + biztositási és pénzügyi matematikai mesterszak.


Utána az alkalmazott közgáz.


A pénzügy-számvitel egy jelentősen könnyebb gazdasági szak, nem készít fel semmilyen matekosabb szakra.

2021. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Bizmat mesterre a GPME osztatlan képzés nyújtja a legjobb alapokat (emellett az ELTE matematika szak), utána az AK.

PSZ fényévekre van attól a matematikai, statisztikai, ökonometriai ismeretektől, ami a fent felsorolt szakoknál van.

2021. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Az alkalmazott közgáz egyáltalán nem matekosabb a psz-nél, sőt... mitől lenne matekos mondjuk egy Solow-modell? Inkább csak bonyolult modelleket kell megérteni. Ha nem akarsz msc-t csinálni akkor psz, mert több munkaerőpiacon bevethető tudást kapsz bsc alatt mint AK-n. AK annak jó, aki akadémikus vagy nagyon szakmai melót akar csinálni (pl jegybank, kutató intézetek), és megcsinálja a mestert vagy akár a PhD-t is.

Persze olyan is van, aki AK-val elmegy BIG4 auditra.. csak ennyi erővel mehetett volna relevánsabb szakra is, de ez csak személyes vélemény.

Ha biztosítási és pénzügyi matekra akarsz menni, akkor valóban nem ez a 2 alapszak az ideális. AK-sok is nagyon szenvednek azon a mesteren, nem csak psz-esek.

Bár szerintem az 5 éves osztatlan GPME szak után oltári nagy hülyeség elvégezni ezt a mestert is, bőven elég az a szak önmagában a "kvantosabb" melókra.

2021. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Elvégeztem a PSZ-t és utána az AK-t is, ég és föld a kettő.


A PSZ kiváló annak aki 3 év után gyorsan el akar helyezkedni és egy viszonylag színvonalas üzleti képzést tudthat magáénak. A tárgyak abszolút elvégezhetők a négy alapművelettel, különösebb kreativitást vagy absztrakt gondolkodást nem igényel a szak, inkább rendszerezett gondolkodást.


Az AK akkor hasznos, ha utána a Közgazdasági elemző mestert is elvégzi az ember. Ezzel ugyanakkor a legszínvonalasabb hazai közgazdászképzésben vehetsz részt (a GPME mellett). Mivel AK-n a gazdasági adatelemzésen van a hangsúly, ezért a valószínűségszámítást (a statisztikához) és a lineáris algebrát (az ökonometriához) elég erősen illik tudni, hogy értsd mit csinálsz. Emellett a különböző mikro-, makro-modellek megértéséhez jóval absztraktabb gondolkodás kell, mint PSZ-en, ráadásul AK-n szinte mindenki megtanul programozni (R, MATLAB) mert a modellépítéshez szükséges.

2021. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

“ Az alkalmazott közgáz egyáltalán nem matekosabb a psz-nél, sőt...”


Ezen én is jót nevettem. A psz-hez kb a 4 alapművelet kell.

2021. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%

Psz-en van analízis, valszám, stat I-II, Opkut

AK-n nincs opkut viszont van lineáris algebra

Bár az tényleg igaz, hogy ökonometria csak pénzügy msc-n jön be

Ezt nem mondanám olyan hatalmas különbségnek

Arról meg el lehetne vitázni, hogy a többi szakmai tárgy mennyire matekos, de gondolom gazdaságpolitika, egészségügy, munkaerőpiac meg hasonló kurzusokon azért nem kell deriválnotok :D

És azt ne felejtsük el, hogy sok psz-es spm-es, ahol van maple, matlab, ökonometria, szóval még ennyi különbség sem lesz

2021. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes, hogy engem értékeltek le, aki szerint egy 5 éves osztatlan gazdaságmatematikus képzés után el kell végezni még egy pénzügyi matematikus mesterképzést is, azt meg fel :D
2021. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

“Psz-en van analízis, valszám, stat I-II, Opkut”


Ezek minden gazdasági szakon vannak (marketingen is), ettől még magához a pénzügyhöz a 4 alapművelet kell csak.

2021. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

"Ezek minden gazdasági szakon vannak (marketingen is)"


Tehát belátod, hogy még egy marketingnél sem sokkal keményebb az AK.

"pénzügyhöz a 4 alapművelet kell csak"


Nem tudom milyen pénzügyre gondolsz, vagy konkrétan melyik kurzusra, de gondolom a gazdaságpolitikához még a 4 alapművelet sem kell.

2021. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!