Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha filmszínész szeretnék...

Ha filmszínész szeretnék lenni , mely felsőoktatási intézményekbe mehetek , itthon , Magyarországon?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek , és azon gondolkodtam hogy filmszínész szeretnék lenni , hisz mindig is felnéztem pár színészre , akiknek a filmjein nőttem föl. A kérdés az lenne , hogy Magyarország területén vannak-e olyan egyetemek/főiskolák ahol konkrétan filmszínészeket képeznek , vagy olyan szakok vannak , amik elvégzésével elhelyezkedhetnék filmszínészként itthon, vagy külföldön.



A válaszokat előre is köszönöm.



2021. jan. 2. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "konkrétan filmszínész". Szinészi végzettséget tudsz szerezni, azzal pedig ott tudsz szerepelni, ahol éppen engedik.
2021. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
36%

Ha szeretnél színész lenni, akkor utánna nézhettél volna, hogy milyen iskolák,képzések vannak.

A legtöbb ismert színész a Színház és Filmművészeti Egyetemen végzett,ahova nehéz bekerülni amúgy.


[link]


Azt viszont elmondom, hogy nekem egy ismerősöm(jó barátunk voltunk) érdeklődött a színészet iránt, de rossz társaságba keveredett és elkurvult. :(

De drukkolok neked :) Sok sikert :)

2021. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az szfet néztem én is , csak azt hallottam hogy épphogy 10 ember szokott bekerülni évente , meg hát , néztem hogy mondjuk a prózai színészhez mi kéne , hát , mit ne mondjak , nekem nagyon drága , meg a felvételihez kell énekelni vagy énekelni és hangszeren játszani , és egyikhez sem értek.

2021. jan. 2. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Én is ugyanígy vagyok,nem tudom azokat a feltételeket teljesíteni,de gondolom te sem szeretnéd. Nyilván nem tudsz hangszeren játszani/énekelni,akkor nem jelentkezel olyan szerepre,de hát az SZFE-n mindent tudni kéne.

Vannak képzések egyébként,amik talán még jobbak is pl Lumiere Filmiskola stb ezeket is érdemes megnézned,vagy esetleg elgondolkodsz a külföldi képzéseken. De nem kell rajta stresszelni,sok színésznek nincs szakképzettsége,ez tényleg szubjektív,és tehetségen múlik. Akik elvégzik az SZFE-t azok sem biztos,hogy jó színészek lesznek.

2021. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy az előző mondja. Harrison Ford is pl. ács volt, nem színész. Mégis ma világszerte ismerik a filmjeit. Amúgy pont az SZFE-t nem ajánlom, mert amilyen "színészeket" ott képeznek...
2021. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!