Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy, ha felvesznek...

Igaz, hogy, ha felvesznek államilag finanszírozott képzésre, akkor ahány évet tanultam (pl. :8+4+5), akkor ugyanannyit kell itthon dolgoznom, és addig nem mehetek külföldre?

Figyelt kérdés
Egy-két helyről hallottam ezt, igaz lehet?

2015. júl. 18. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy te leírtad, az úgy nem igaz. De igen, ha államilag finanszírozott képzésre beiratkozol, akkor egyúttal elfogadod a hallgatói szerződést tartalmát is. Ami szerint a felhasznált államilag finanszírozott féléveket le kell dolgozni a képzés után Magyarországon 20 éven belül. Ebbe lehet megszakítás is, tehát kimehetsz külföldre.
2015. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
(Meg persze a képzési idő másfélszeresén belül diplomát kell szerezned - nyelvvizsgával, mindennel együtt)
2015. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
20 éven belül kell ledolgoznod annyi évet, amennyit az állam fizetett neked az egyetemen. Kimehetsz közben külföldre is, vagy akár maradhatsz végig ott, csupán ha 20 éven belül nem dolgozod le ezt az időt Magyarországon, akkor az egyetem árát ki kell fizetned (20 évvel a diploma után).
2015. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ertem,koszonom.
2015. júl. 18. 12:32
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Mindent jól leírtak az előttem szólók, de azért remélem tudod, hogy ez csak felsőoktatásra vonatkozik.

Tehát az a 8+4, (ami gondolom az iskola akar lenni), azt nem kell ledolgozni itthon.

2015. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ertem :)
2015. júl. 18. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:

És mi van azzal aki nem dolgozza le?

Vagy pl egyetem után kimegy külföldre és 20 évig vissza se jön?

2015. júl. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hat, gondolom azt valamilyen modon felkeresik es visszavizettetik vele, mert ha ilyenrol van szo, akkor az allam nem szokott jatszani :')
2015. júl. 19. 11:13
 9/9 anonim ***** válasza:

A teljes egyetemi képzés 3+2+3 év (BSc+MSc+PhD).

Ezen a fővonalon kívül lehetnek államilag finanszírozott szakirányú továbbképzési szakjaid (szakmérnök, szakorvos, szakfordító...) is.


A finanszírozott félévek száma 12, orvosoknál 14, de ebbe a doktori képzés támogatott félévei nem számítanak bele jelenleg, tehát az alapképzés és a mesterképzés időszakára vonatkozik csak.


Tehát normális esetben 20 év alatt 6 vagy 8 évet kell Magyarországon ledolgoznod.

2015. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!