Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon valóban van...

Magyarországon valóban van olyan törvény/rendelet/rendelkezés, hogy csak hazai egyetemen végzett magyar állampolgárok lehetnek itthon tanárok?

Figyelt kérdés

Nem találtam erről semmit, de nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy azért nem lehet itthon olasztanár, mert ő Olaszországban végezte az egyetemet.

Nekem is hasonló terveim vannak (külföldi egyetem - nyelvszak - itthon tanítás), úgyhogy fontos lenne megtudnom, hogy voltaképpen mi a pontos helyzet.

Ha ez valóban így van, akkor az a világ legnagyobb hülyesége; hiszen ki tudna jobban pl. olaszul annál, aki Olaszországban végezte az egyetemet?


2014. máj. 30. 06:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, de a diplomáját honosíttatni kell. Lehet, hogy ezt nem tette meg. Persze felteszem, Olaszországban olasz mint idegen nyelv szakot kellett tanulnia, mert aki nálunk magyar szakot végez, azt se képzik ki arra, hogy külföldieket magyarra tanítson. Azt is kérdezted, mit végzett?


Keress rá az ekvivalencia központra, ott lehet tájékozódni, mit milyen feltételekkel honosítanak.

2014. máj. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nincs ilyen"


Dehogy nincs. Tanítani tanári végzettséggel lehet, az, hogy valaki valamit külföldön tanult, és jól beszéli a nyelvet, az nem jelenti azt, hogy tanítani is tudja. Ha pedig tanári végzettsége van, akkor lehet a diplomáját honosíttatni.

2014. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Megtennéd, hogy végigolvasod, amit írtam?
2014. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Megtettem, és lehet, hogy én tévedek, de nekem a kérdésből úgy tűnik, hogy az említett ember nem tanárnak tanult, hanem van egy bármilyen szakos egyetemi diplomája, és tökéletesen beszéli a nyelvet. Én erre írtam, hogy az nem elég.
2014. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!