Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az, hogy veszélyezt...

Mit jelent az, hogy veszélyeztetett tanuló vagyok?

Figyelt kérdés
nemrég tudtam meg, hogy fennt vagyok a sulim veszélyeztetett tanuló listáján. Maga a veszélyeztetettség fogalmával tisztában vagyok, inkább az érdekelne, hogy mivel jár, ha ezen a listán fennt vagyok? Ugye semmivel? illetve ki tud róla? ofőt pl. tájékoztatják ha egy diákja fennt van a listán, vagy amíg a gyerekkel nincs nagyobb gond, nagyon nem is tartozik rá?

2021. jan. 3. 03:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem fog történni, nem kell aggódni.
2021. jan. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szakemberek tudnak róla. Igazgató, igazgató helyettes, gyermekvédelmi felelős, a kerületi gyermekvédelem. Hogy odafigyeljenek rád, a problémáidra, és tudjanak segíteni, ha szükséges.

Az osztályfőnök és a szaktanárok, ha tapasztalják, hogy egyes diáknál valami gond lehet (szociális problémák; tanulmányi problémák, miközben jó képességű; magatartás problémák; egészségügyi problémák; indokolatlan hiányzások, stb., stb.) akkor tájékoztatják az iskola gyermekvédelmi felelősét. Nyilvántartásba veszi, konzultál a kerületi hatósággal. Ennek nincs rád nézve szankciója, kifejezetten a védelmedben történik.Hogy mi és hogyan, meddig, az mindig egyedi eset.

Pl., ha valakit szociális problémák miatt vesznek nyilvántartásba, akkor

megkaphatja a teljesen ingyenes étkeztetést, fokozottabban odafigyelnek rá, hogy lehetőleg zökkentőmentesen tudjon helyt állni az iskolában.

2021. jan. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt többet tudhatsz meg.

[link]

2021. jan. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Igen, az elmélet így működik.

A gyakorlat pedig az, hogy forrás hiányában le se szarnak, csak az iskola kap utánad több pénzt.

2021. jan. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Idézek belőle:

.

"Mert bizony a pedagógusnak kötelessége „aggódni” tanítványaiért, törődni velük, odafigyelni rájuk. Ha problémákat észlel egy gyereken, nem hagyhatja annyiban a dolgot. Jeleznie kell az iskola gyermekvédelmi felelősének, aki általában magabiztosabban tudja, mikor mi a teendő a gyermek érdekét előtérbe helyezve.

.

A gyermekvédelmi felelős munkája igen sokrétű, legfontosabb talán a kapcsolattartás: a pedagógusokkal, gyerekekkel, szülőkkel, családsegítőkkel, gyámügyesekkel, pszichológussal, fejlesztőkkel. Tudnia kell, hogy mely gyerekek kapnak rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, kik a hátrányos helyzetűek, kik a sajátos nevelési igényűek, kik tartós betegek, kik veszélyeztetettek.

.

Hogy milyen dolgokra figyelhet fel egy pedagógus? Legtöbbször arra, hogy a gyerek elkezd sokat hiányozni, és nem mindig tudja mulasztását igazolni. Vagy rendszeressé válnak a késések. Esetleg a gyerek viselkedése, természete erősen megváltozik, magatartási gondok lesznek vele, tanulmányi eredménye romlani kezd. A gyerek nem biztos, hogy mindent elmond a tanárának, de azért többnyire kibukik belőle, hogy otthon gondok vannak. Általában meg is oszt részleteket családi életük problémájáról.

.

A pedagógus, majd a gyermekvédelmi felelős észleli a problémát, de nagyon fontos, hogy megoldani nem fogja( mert egyedül nem tudja). Az iskolai gyermekvédelem egy jelzőrendszerként működik, magyarán az észlelt problémáról az információkat továbbítja a megfelelő szerveknek."

2021. jan. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen tanulóknak a tanárainál mindig van egy injekció ha esetleg az órán veszettség tünete feltűnik akkor azonnal oltják a tanulót!
2021. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, baromi szellemes vagy.


Többieknek köszönöm a választ :)

2021. jan. 30. 01:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is az voltam a függőségeim miatt. De sose késtem, nem voltak igazolatlan hiányzásaim.
2021. febr. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!