Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikus vagy...

Gazdaságinformatikus vagy nemzetközi gazdálkodás szak a keresettebb/ jobban megfizetettebb? Melyiket éri meg jobban elvégezni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 3. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A gazdinfó jobban fizet, és az IT-ba általában nagyobb a munkaerőhiány
2021. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi is az az IT?
2021. jan. 3. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

OMG.. Ha csak a fizu miatt akarsz az IT-ban, = Informatics Technology dolgozni, feljtsd el.

Ahhoz, hogy jó legyél benne, rengeteg szorgalom, és önálló tanulás kell az egész életed során. Angoul nyelvtudásból is egy jó szint és a szakmai nyelvismeret. Különben nem fogsz tudni elhelyezkedni.

Szakképzetlen munkaerőt nem fognak megfizetni sehol.

2021. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

Semmit nem tanítanak gazdinfó alapképzésen, amit szorgalmas NG-s hallgatóként ne tudnál megtanulni,már ha tényleg érdekel, és Vica versa.


A gazdinfó azért jó, mert az az egyetlen államilag támogatott közgazdász képzés, amire be lehet kerülni anélkül, hogy kitűnő tanuló lettél volna a középsuli alatt végig.

2021. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem tanítanak gazdinfó alapképzésen, amit szorgalmas NG-s hallgatóként ne tudnál megtanulni"

Javaslom azért hasonlítsd össze a két képzés tematikáját. A gazdinfó jóval több IT jellegű tárgyat tartalmaz. Programozás, adatbáziások és társai nem az NG anyaga.

2021. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"A gazdinfó jóval több IT jellegű tárgyat tartalmaz. Programozás, adatbázisok és társai nem az NG anyaga."


Valóban, tematika szerint vannak IT tárgyak, de egyáltalán nem vagyok elájulva a mintatanterv szerint szerezhető tudástól, ennél fogva gondolom a nagyvállalatok sincsenek. Ezért állítom hogy a képzések egyenértékűek, mert minimális szorgalommal, könnyedén meg lehet tanulni azt az IT tudást, amit egy gazdinfo alapszakon leadnak. Ennél fogva a fizetésben sem lesz differencia, ami a Kérdezőt érdekli.


A gazdinfó azért jó képzés, mert könnyű bekerülni rá.

2021. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És akkor a nemzetközi fazdálkodás mivel különb? Hiszen ott nem tanít informatikát, ha jol tudom

Legalabbis olyan szinten

2021. jan. 4. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Tanít informatikát, de nyilván össze sem lehet hasonlítani a gazdinfóval ebben a tekintetben. 2 infót tárgy szokott lenni azt hiszem.

A Nemzetközi gazdálkodás alapvetően egy közgazdász alapszak. Kissé vegyesfölvágott, mindent fogsz tanulni. Fogsz tanulni számvitelt, pénzügyeket, logisztikát, statisztikát, és természetesen sok-sok közgazdaságtant, de lesz managemented, marketinged és üzleti tárgyaid is.

Konkrétat a Nemzetközi gazdálkodásos barátaim leginkább pénzügyi és kockázatelemzői területen vannak, de van aki valutaiont csinál, vagy van aki könyvel, páran pedig inkább a logisztika felé mentek.

Nekem azért volt jó az NG, mert itt volt kettős diplomás program, amivel külföldön tanulhattam. Az NG picit minden, de szerintem ezért jó. Egy alapszaknak ilyennek kell lennie.

2021. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így már értem, és igazad adok Neked, az IT képzések sajnos nem korszerűek, nem fedik le a piaci igényeket. A hasznos tudást önállóan kell elsajátítani.

Bekerülni könnyű gazdinfóra, alacsonyak a ponthatárok, bentmaradni nehezebb.


NG-nél a ponthatár magas, illetve ha jól tudom magas átlag is kell, hogy az állami támogatotton (ingyenesen) tudd elvégezni.

2021. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!