Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégista egyetemisták!...

Kollégista egyetemisták! Mennyiből éltek?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ti mennyire jöttök ki egy hónapban.

Nekem koli + utazás + kaja összesen 50.000, ezen felül meg kb. 10.000 a szórakozásra megy.

Ti mennyit költötök?

(vagyis mennyit költöttek a koronavírus előtt?)



#kiadás #havikiadás
2021. jan. 4. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Utazás: 1500 körül max/hó

Koli: ingyen

Kaja: napi 1000 ft alatt általában


20-40k között

2021. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Koli 12k, utazás arcképessel ingyen.

Kaja, egyéb rendszeres kiadások olyan heti 14-16, legyen mondjuk havi 50.

Ehhez hozzá tartozik, hogy ha muszáj, nyilván kijött volna kevesebből is, de mivel tanulmányi+közösségi ösztöndíjakból, illetve gyakornoki munkából meg céges ösztöndíjból volt átlagban ennél valamivel több bevételem is, ezért nem akartam mindenen spórolni, pl normális kajára meg sörre soha nem sajnáltam a pénzt :)

2021. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Koli: 18000

Közlekedés (helyben busz és hétvégente vonat): 9200

Kajára pontos összeget nem tudok írni. Otthonról vittem enni, ami 1-2 (vagy max. 3) napig elég volt és a fennmaradó napokban menüztem/gyorskaját ettem vagy csak valami hideget, melegszendvicset vagy hasonlókat. Max. 5000 forintot költöttem erre egy héten, de kb. ez a teteje és sokszor még ennyit sem. Ezzel számolva egy hónapban ez 20000.

Ezeken kívül más rendszeres fix havi költségem nem volt. Hobbira, sportra, szórakozásra nem költöttem (max. ilyenek, hogy félévente egyszer elmentünk moziba vagy néha beültünk egy kávéra, vettem egy könyvet vagy mit tudjam én, de ezt nem tartom számon mint havi kiadás). Az egyetemre nekem semmit sem kellett költenem, nem kellett könyvet vagy jegyzetet vagy bármilyen extra felszerelést vennem, otthon meg tudtam oldani a nyomtatást és fénymásolást is. Az ilyenek, hogy pl. ruha, higiénia, tisztítószerek, pipere stb. nálam nem havi kiadások és nem számolom külön. A telefon előfizetésem évente fizetem... Úgyhogy más nem jut eszembe.

2021. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Havi 100.000
2021. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1

Hogyhogy ingyen van a koli? Mert ha vidékre vennének fel, lehet én is koliba mennék, de nem nagyon vágom a rendszert, hogy lehet bekerülni, hasonlók. Meg van közös költség is ott, nem?

Előre is köszi!!

2021. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!