Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégista egyetemisták ti...

Kollégista egyetemisták ti hogy oldjátok meg a távoktatást, ha megint bezárnak a kollégiumok?

Figyelt kérdés
A mi lakásunk például nagyon kicsi. Szinte lehetetlen hogy otthon tanuljak. Kétségbe vagyok esve.
2020. júl. 14. 09:59
 1/8 anonim válasza:
100%

Szerintem tanuláshoz nem kell olyan nagy hely - ha erre gondolsz. Persze, van egy halom papír, könyv, füzet, laptop. De nem kell akora hely, mint rajzolni.


Ha a zajokra gondolsz (ami nálam is egyik fő akadályozó tényező), akkor próbálj meg éjszaka tanulni. Én amúgy is szívesebben szeretek éjszaka dolgozni a leadásokra, mert olyankor csend van és jobban tudok koncentrálni is.


Ha meg a motiváció hiányzik... Hát, arra nincs tippem, nekem is nagyon nehezen jött össze a tanulás. A bentlakásban valahogy több motivációm volt, mint itthon. Vagy beültem a könyvtárba és ott tanultam. Idehaza amúgy is csak vakációkban szoktam jönni, amikor nincs semmi, vagy csak nagyon kevés dolgom van. Szóval a megszokás is is közrejátszik.


21/f

2020. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Könyvtár?

Barát/barátnő?

Rokonok,ismerősök?


Vagy esetleg, ha van több ilyen problémával küzdő ismerősöd, akkor költözzetek össze.

2020. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a helyről van szó, hanem a családról. Hangosak. Nem várhatom el tőlük hogy egész nap hallgassanak. Rokonoknál barátoknál se lehetek egész nap. Rengeteget tanulok ráadásul végzős leszek. A könyvtár jó ötlet csakhogy gondolom azok is zárva lesznek.
2020. júl. 14. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Akkor esetleg valami bár/presszó/kávézó stb?

Be***szna, hogy mindent bezárnak...


Mondjuk nem ismerem a lakás típusát, de ha van valami garázs stb, alakíts ki ott egy sarkot magadnak.


Nyilván nem mondom, hogy -10 fokban menj le/ki a garázsba, de gondolom, érted mit akarok.

2020. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt emiatt bízom abban, hogy nem fogják bezárni az egyetemeket... de sajnos tuti megint ez lesz az egyik első intézkedés, ha veszélyhelyzetet rendelnek el. Én is kollégista voltam és mikor haza kellett költözni akkor igazából annyira nagyon nem bántam. Minden eszköz adott az itthoni tanuláshoz és a hely sem volt gond (sőt még jobb is mert saját szobám is van és komfortosabb is), annyira az online oktatás sem volt rossz, nem kell ingázni stb... Viszont később rájöttem, hogy ez így sokkal rosszabb. A család ugye élte tovább a normál életét. Az én szüleim dolgoztak és napközben nem voltak otthon, de nekem sokszor délután vagy kora este is voltak óráim és tanulnom is sokkal többet kellett... Szóval nekik természetes volt, hogy munka után bármit lehet csinálni, az ember ráér stb. és hozzám is folyamatosan beszéltek, bejöttek a szobába, ide hívtak, oda hívtak, most ezt csináljam, most azt csináljam stb. nagyon idegesítő volt. Nyilván zajos is volt, illetve az én motivációm is elvette, hogy azt láttam rajtam kívül senkinek semmi dolga és mindenki azt csinál, amit akar. Ha külön szóltam/kiírtam, hogy most ettől eddig órám van vagy tanulok és becsuktam az ajtót, akkor azért megértették, de ez annyira nem volt jó. Kb. egész nap a szobámban ültem, mert akkor zárt ajtóval azért jobban el tudtam szeparálni magam, de egy idő után már elegem lett belőle, hogy 0-24 ott vagyok és a nappaliba se tudok kiülni... Gimiben is itthon tanultam és akkor nem volt ilyen gond. Most valamiért nehezebben értik meg, hogy tanulnom kell hiába vagyok itthon. Valamint szerintem én is elszoktam ettől és most sokkal érzékenyebb vagyok ezekre a dolgokra, mert pl. az egyetemen már el tudtam menni könyvtárba tanulni, a koliban is voltak tanulószobák és sokkal nyugisabb helyeken, csendben, egyedül is tudtam tanulni (vagy, ha éppen társaságra vágytam, akkor arra is volt lehetőség, magyarul választhattam). A vizsgaidőszakban is itthon szoktam lenni, olyankor sokszor pl. én is este vagy éjszaka tanultam inkább, de most napközben is voltak óráim és azért az nem működik, hogy éjjel-nappal ébren vagyok. Nálunk könyvtár vagy olyan hely, ahová be lehetne ülni tanulni nincs is helyben (csak egy közeli városban), de pont azt akartam én is írni, hogy valószínűleg ezek sem lesznek nyitva... Szóval marad ez, hogy a szobában tanulok, végülis meg tudtam oldani, tanultam stb., csak nem szeretném, ha a következő félév is ilyen lenne.
2020. júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy oldom meg, hogy akkor passziválok a francba és lépek dolgozni valahova szállással. Még egy ilyen félévet/nyarat nem.
2020. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Láttam pár embert a parkban tanulni. Friss levegő, jó idő... Ez is egy lehetőség. Én nem próbáltam ki, tuti minden fűszál elvonná a figyelmemet. 😂
2020. júl. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudok itthon tanulni (erővel :D), de nagyon rossz a légkör, én megfogadtam, hogy a következő félévet nem itthon töltöm, akkor sem, hogyha a kolik bezárnak. Szeptemberben első dolgom a munkahelykeresés lesz, és kezdek a spórolásnak, mert ha bezár a koli, albérletbe költözöm.
2020. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!