Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amíg a Fidesz van hatalmon,...

Amíg a Fidesz van hatalmon, addig nem fog változni az oktatási rendszer? (pozitív irányba)

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Nincs ilyen szabály.
2021. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Pozitív irányba biztos hogy nem.
2021. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Mi a konkrét bajod az oktatási rendszerrel?


Más kormányzással se fog javulni az oktatási rendszer. Ennek két oka van.


(1) A szakértelem teljes hiánya a baloldalon. Az MSZP oktatáspolitikusának azért nem volt diplomája, mert nyelvvizsga hiányában nem tudta átvenni... másban sincsenek normális szakértőik. Nem értenek semmihez se.


(2) Pénzhiány. Ne várj semmi jót a baloldaltól ezen a téren. Osztogatni tudnak, pénzt csinálni nem.

2021. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Az ellenzékkel nem lesz jobb az oktatás, max rosszabb. De a legjobb eset az hogy ugyanilyen marad. Ami szomorú..
2021. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3


Én nem tartom normálisnak, hogy a diák tanul, de nem ért semmihez.

Úgy érettségiznek le, hogy azt se tudják, hogy mi az az ÁFA, THM, hogy kell újraéleszteni, stb. És egy csomó középiskolás nagyon rosszul fejezi ki magát.

Semmi olyat nem tanul, ami később ténylegesen hasznára válna.

Ha valaki tehetséges valamiben (de az nem képezi a tananyag részét), akkor az nem számít.

Es az egész gazdaság az oktatásra épül: amíg azt nem változtatják, addig a gazdaság sem fog fellendülni.

2021. jan. 6. 11:35
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
A legfőbb probléma, hogy sokat kérnek, de nem adnak hozzá segítséget. Menő a nyelvvizsga és meg is értem, de akkor legyen normális idegennyelv oktatás.
2021. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező! Az 5-ös hozzászolásodra reagálnék. Végzős tanárjelölt vagyok, évek ota készítek fel diákokat érettségire. A középszintű matek érettségi tele van gyakorlati példákkal. Mikor olyan feladat van, amiben előjön a brutto, netto, ÁFA, SZJA fogalma, vagy éppen egy villanyszámlárol szol a példa, meg szoktam kérdezni, tudja-e, mi mit jelent. Az esetek többségében nem. Mikor elkezdem magyarázni, kiderül, hogy nem is érdekli. Van, aki meg is mondja kerek perec, hogy ne törjem magamat, mert nem is akarja tudni. Akkor ez most kinek a hibája? A barátnőm történelem szakos, mikor gyakorlo tanításon állampolgári ismereteket tanított, totális közönyt tapasztalt.

Nem tudom, mennyire ismered a mai tananyagot. Sok minden bele van építve, csak éppen a diákok többségét nem érdekli. Én magam is ezt tapasztaltam, pedig jo gimnáziumba jártam.

2021. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%
Nem fog változni, mert a hatalom célja, hogy hatalmon maradjon.
2021. jan. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!