Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy BGE? Ti melyiket...

ELTE vagy BGE? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
A nemzetközi gazdálkodás szak érdekelne. Tudtok személyes tapasztalatot mondani?

2021. jan. 7. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Barátnőm ELTE-re jár, én BGE-re, mindketten a másikat ajánlanánk :D

Pont a napokban vitatkoztunk arról, melyik a rosszabb, de végül meggyőzött, hogy az ELTE még a BGE-nél is rosszabb.

Igaziból, nálunk a BGE-n a szervezés és az ügyintézés az, ami botrány, de ez állítólag az ELTE-n sincs másképp. Ne legyen semmi nyűgöd, mert esélytelen, hogy segítenek...

Viszont én a BGE-n a tárgyakkal és a tananyaggal egészen elégedett vagyok/voltam, míg ő az ELTE-n azt is felhozta, hogy a töredékét adják le annak, amit utána követelnek.

Helyileg egyértelműen az ELTE a nyerő, a Külker nagyon a világvége... de a nemz. gazd. szak miatt még talán megéri kijárni, mert cserébe nagyon sok céggel van kapcsolata a sulinak és külföldre is sok helyre könnyen ki tudsz jutni Erasmussal, ami hasznos.

Amúgy a matekos tárgyak azért nehezek tudnak lenni ezen a szakon, arra készülj, de ha rendszeresen tanulsz, túl lehet élni. :)

2021. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyértelműen az ELTE-t ajánlom. Feltehetően a színvonal is magasabb, az egyetem hírnevéről és rangsorolásáról nem is beszélve.


Ami a Külker mellett szól, hogy a nemzgazd (mivel ez külkereskedelem) ezért ez a Külker azaz BGE eredeti profilja, így nyilván ebben a témában otthon vannak. Ennek ellenére javaslom az ELTE-t.

2021. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a BGE-n végeztem angol nyelvű nemzetközi gazdálkodás szakon.


Teljesen egyet kell értsek a fönti hozzászólókkal.


A képzés minőségével teljesen elégedett vagyok, mivel azok a tárgyak, amik fontosak, azok jók. A statisztika, matek, operációkutatás, közgaz, accounting, és a tipikus külkeres tárgyak mind színvonalasak voltak. Imádtam bejárni, de csak addig amíg nem tudtam részt venni egy 1 éves kettős diplomás programon. Utána kínszenvedés volt bejárni, mert láttam hogy egy egyetem milyen is lehetne.

A fő probléma a külkerben, és az egész BGE-ben hogy a karok szét vannak szórva, és a 16. kerületi KKKnál ez tragédia. Az csak egy dolog hogy kinn van a fenében, de ami a legrosszabb, hogy emiatt sehol sem lehet normálisan megebédelni. Én hajtósabb diák voltam ott is, előadásokra is bejártam, és otthonról kellett vinnem az ebédet, mert a környéken nem volt semmi, csak a tényleg nagyon rossz színvonalú, és túlárazott büfé. Ez persze azóta lehet változott.


Az ELTEvel kapcsolatban nem hallottam jókat, ha újra jelentkeznék, ráhajtanék a Corvinusra, vagy ha nem, akkor BME, mert a Külker túlságosan kinn van, tényleg fárasztó kijárni.Munkahelynél is megfontolod hol van a cég, egyetemnél miért ne lehetne.

2021. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőéves Eltés vagyok, magyarul tanulok minden tárgyat, és én teljesen elégedett vagyok. Eddig a tanárokkal is szerencsém volt, mert amit letadtak, azt is kérték számon. A ppt-k megtanulása elég a sikeres zhk megírásához, amivel ugye megajánlott jegyet lehet szerezni, és ha elfogadod őket, akkor a vizsgaidőszakban teljesen szabad vagy.
2021. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Még mindig kicsit bizonytalan vagyok, mert elég eltérő véleményeket hallottam. Leginkább, ami zavar az a BGE rossz helyen van. De azt is hallottam, hogy az ELTE-n hetente változik az órarend és így nehéz mellette dolgozni. Valaki tudna esetleg erről is mesélni?
2021. jan. 24. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:

2019/20. tavaszi félévéig bizonyosan így volt. Én a 2020/21. őszi félévében kezdtem, most már mondhatni teljesen fix volt. Pl. csütörtökönként mindig ugyanakkor volt a marketing, számvitel, menedzsment előadás. Matek 'szerda-csütörtök' sávja stb.

Hétfő szabadnap, keddenként ZH-k voltak.


Ha a szorgalmi időszakban megajánlott jegyet szereztél mindenből, december közepétől szabad vagy a tavaszi félév kezdetéig (február eleje).

2021. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 24. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!