Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít a továbbtanulásnál ...

Mi számít a továbbtanulásnál ? (leírásban bővebben)

Figyelt kérdés

Egyetemre való bejutashoz a 11. és 12. évvégi bizonyítvány jegyei, valamint az érettségi eredménye számít

? Vagy a kettő közül csak az egyik?

Valaki el tudná esetleg magyarázni?:D



2021. jan. 7. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
11 evvege, 12 felev es erettsegi.
2021. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő számít. Két számolási mód van az egyik hogy mindent néznek a masik meg, hogy két ÉRETTSÉGI eredményt, olyan tárgyakét, ami felvételi követelmény (ha több is van de csak kettő kell akkor a kettő legjobb eredményt nézik). NEM TE DÖNTÖD EL HOGYAN SZÁMOLNAK! Ezt a felvi csinálja és a legjobb eshetőség lesz a pontszámod. DE figyelembe vehetnek 9 vagy 10. osztályból is jegyeket év végi eredményeket, mivel az utolsó két TANULT évvégi eredmény számít. Például földrajzot én 9 es 10 osztályban tanultam, mivel nem volt később így azok az eredmények számítottak.
2021. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm szépen. Nekem is mondták, hogy 9-es és a 10-es jegyek is számíthatnak akár. Ebből a tantárgyból szerencsére 5ös is lettem mindkét évben.

Az egyetemi szaktól függ, hogy figyelembe veszik-e ezeket az eredményeket?

2021. jan. 7. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, felvin meg tudod nézni egyetemenként és szakonként hogy milyen érettségik kellenek, és milyen szinten
2021. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi felvételin 500 pontot lehet szerezni.


Az első 100 pont az utolsó két év végi jegy magyarból, matekból, töriből, idegen nyelvből, és egy természettudományból. (tehát ha te kémiát 10.-ig tanulsz pl, és a kémiát választod, akkor a 9. és 10.-es év végi jegy. Itt egyetemtől függetlenül bármelyiket választhatod. 12.-ben is az év végi jegy, nem a félévi.)


Ezek után ugye 5 tárgyból kell érettségizni: magyar, töri, nyelv, matek, és egy választott. Ennek az 5-nek az átlaga jelenti a második 100 pontot.


Ezek után fogsz két érettségit, amely sokat fog számítani. Ez már szaktól is függ, illetve ha emelt érettségiért szeretnél pluszpontot, azt is kötelező ide venni.

Ez a két érettségi százaléka jelenti a harmadik és negyedik 100-100 pontot.


Az ötödik 100 pont a pluszpont (pl. nyelvvizsga, emelt érettségi)


Így lehet max 500 pontot szerezni.


Van egy másik módja is a pontszámításnak, ami általában akkor éri meg, hogyha a választott 2 érettségid nagyon jó. Ekkor a fent leírt harmadik és negyedik 100 pontot megduplázod, és ehhez jönnek a többletpontok.

2021. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm a részletes tájékoztatást.

Tehát ha most én 11. évvégén 2es leszek fizikabol és énekből nem fogja a kutyát sem érdekelni (nem a fizika a kiválasztott természettudomanyi tárgy), mert csak az általad említett tantárgyak eredményeit nézik.

2021. jan. 8. 12:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a felvételében a jegyeidből csak azt nézik, amit leírtam, és a természettudományit is te választhatod.
2021. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amit még nem tudok és igazán fontos lenne, az az, hogy kötelező természettudományi tantárgyból érettségizni?

Ugye nekem a plusz választott érettségi az a német lesz, de az mellett kell pl egy biosz vagy ilyesmi?

2021. jún. 2. 22:24
 9/11 anonim ***** válasza:
attól függ hova jelentkezel
2021. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ha nem kötelező a szakon ahova jelentkezel.
2021. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!