Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem fejezem be az egyetemet...

Ha nem fejezem be az egyetemet, akkor vissza kell fizessem az államilag támogatott féléveket?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Miért ne fejeznéd be? Mi a baj?
2021. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


Kérlek válaszolnál a kérdésre?

2021. jan. 8. 13:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Visszafizeted vagy,

2. Ledolgozod az igénybe vett államilag támogatott féléveket egy bizonyos számú év alatt.


Ez a két opció van.

2021. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3


Ez elég nagy baj. Két okból is:

1) Nem tudom visszafizetni. Egyszerűen nincs annyi pénzem, közel sincs annyi.

2) Vajdasági vagyok, tehát ha Magyarországon kellene dolgozzak, akkor az azt jelentené, hogy kb éhenhalnék. Mivel az albérletárak miatt alig maradna bármi pénzem, talán csak pont annyira lenne elég, hogy ne haljak éhen (mivel jól fizető állás szóba sem jöhet).


Esetleg nem lehetne ezt a fizetési kötelezettséget börtönnel vagy fegyházzal kiváltani? Mondjuk, hogy azokat a féléveket leülném.

2021. jan. 8. 14:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hányadik félévedben vagy? Mert ha csak 1-et csináltál meg, akkor visszafizetés nélkül abbahagyhatod, illetve, ha nem az elsőnél tartasz, de másik egyetemen/szakon még szeretnél tanulni, és egy éven belül elkezded a tanulmányaidat, és azt befejezed, akkor szintén nem. Egyéb esetben szerintem csak ez a két opció van, de nem egyszerre kell visszafizetni, ha jól tudom.
2021. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, megnéztem, alapból egyben kéne visszafizetni, de csak az 50 %-át az állami ösztöndíj mértékének, illetve "A hallgató kérelmére az OH ötmillió forint alatti összegű állami ösztöndíj visszatérítési kötelezettsége esetén legfeljebb tíz évre szóló, ötmillió forint feletti összegű állami ösztöndíj visszatérítési kötelezettsége esetén legfeljebb tizenöt évre szóló részletfizetést engedélyez. A kérelem esetében 3000 forintos illetékkel kell számolnotok."
2021. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5


Összesen 8 félévet csináltam meg államilag támogatva. Már most is az önköltséges félévemben vagyok.

Tehát nem tudok másik egyetemet elkezdeni, mert az önköltséges lenne és nem lenne rá pénzem.


#6


Az még mindig elég rossz. Mivel még úgy is rengeteget kell visszafizetnem. Ha Magyarországon maradok dolgozni, akkor is kb éhhalál közelében leszek. De ha visszafizetni akarom, akkor meg annyit kellene gyűjtenem rá meg mindig félretennem, hogy akkor meg megint csak az éhhalál elkerüléséért kellene dolgoznom.

Szóval lényegében mindkét opció esetén kb borzalmas jövő elé nézek.

2021. jan. 8. 15:23
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Az én egyes válaszom meg le lett pontozva... 🙄


Kérdezô miért nem fejezed be az egyetemet??

2021. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Mert olyan szinten kiábrándultam belőle, hogy kb kínszenvedés már csinálni. Meg ha be is fejezném a diplomám értéke a nullával lesz egyenlő. Gyakorlatilag egy semmit sem érő büfészakról van szó.


De még mindig nem értem, hogy a kérdés szempontjából ez miért lényeges. Mert szerintem semennyire sem. Most nem fogom oldalakban kifejteni, hogy miért.

A feltett kérdésemre szerettem volna választ kapni.

2021. jan. 8. 16:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha 2019-ben kezdted és most ott hagyod, akkor nem kell visszafizetni semmit(vírus helyzetre tekintettel). Nekem küldött az egyetem levelet, onnan tudom ( SZTE).
2021. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!