Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki hogyan készült fel az...

Ki hogyan készült fel az emelt magyar érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudnátok tippeket adni? Elég volt az, ha az iskolában tanult szerzők életrajzát megtanultátok, megtanultatok elemzést írni és a verslábakat?:D Mi mást tehetnék még pluszba?


A nem trollkodó válaszokat előre is köszönöm!:)



2021. jan. 9. 21:03
 1/5 anonim válasza:
84%
Szia. én is emelt magyarra készülök. Kíváncsian várom a tippeket:D kitartást és sok szerencsét kívánok.. mert biztosan kelleni fog
2021. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Neked is sok sikert<3 Nekem szerencsére van még egy évem, de na..:D
2021. jan. 11. 15:12
 3/5 anonim válasza:
100%
A mázlista, úgy szeretnék még egy évet :(
2021. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bemásolom egy korábbi válaszomat, amit egy hasonló kérdés alá írtam. Bocsánat, lusta vagyok újra leírni,ha nem baj. :)


Emelteztem magyarból is, igen jó eredménnyel, szóval ha nem bánod adnék néhány tanácsot! :)



1. Van egy könyv, ami a tematikákat tartalmazza kidolgozva. Minden évben az adott tételsornak megfelelően. (Maxim kiadós könyv.) Ezt ajánlom, mert bár nagyon részletes, és mindenre nem lesz szükséged belőle, de már önmagában is elmélyíthető vele a tudásod.



2. Csinálj emelt magyar érettségiket! Sokat. Az OH (Oktatási Hivatal) oldalán fent van az összes eddigi feladatsor+megoldókulcs.



3. Írj sok esszét! Ez a legfontosabb! Gyakorold az esszéírás pontjait, tanulj meg verselemzési szempontokat, stb. A reflektálásnál meg figyelj a logikusságra, a releváns érvelésre!



A munkát alkosson egy szép, egész fogalmazást, az látszódjon rajta, hogy ez egy kerek, igényes alkotás.



5. Olvass! Mindent is! De ne ess kétségbe, ha valamire nem jut időd! Erre való a rövidített.



6. Szóbelire nem tudok tanácsot adni, nekem a vírus miatt nem volt. :D



7. Nem kell izgulni! Ha becsületesen készülsz, nem érhet baj! Az emelt magyar egy nagyon szubjektív érettségi, így rengeteg minden múlik a javítótanáron is. Én jól jártam, aki nekem javította, az egy angyal volt. :)



Ha tudok még segíteni, írj privátot nyugodtan! Osztatlan tanárin vagyok, az egyik szakom a magyar, szívesen segítek, ha tudok!

2021. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hali:), én szívesen segítek szintén:)


Az összes elérhető irodalom és nyelvtankönyvet átolvastam és kijegyzeteletem annak idején

2021. jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!