Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem késő/ciki elkezdeni az...

Nem késő/ciki elkezdeni az orvosi egyetemet 22 évesen?

Figyelt kérdés

Más szakokon (amik általában 3-4 évesek) elég nagy a szórás, mármint tizen-, illetve huszonévesek is ugyanúgy vannak egy évfolyamon / kezdenek együtt.


Az orvosin ez mennyire jellemző, vagy ott inkább 18 évesen kezdenek és ritka az, ha valaki huszonévesen kezdi el?



2021. jan. 10. 01:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%
Tudsz mellette dolgozni vagy hogy tartod fenn magad?
2021. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehetetlenség orvosi mellett dolgozni. Max. részmunkaidőben lehetne, azt is hétvégén. Mivel én dolgoztam is már, így nincs gondom.
2021. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Soha semmit nem ciki tanulni.
2021. jan. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Dr. Csókay András idegsebész, biztos ismered a nevét, előbb mérnökit végzett, utána kezdte el az orvosit.
2021. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amit nagyon sokan írtak, ugyan azt tudom megerősíteni. Semmi gond nincs azzal, ha valaki később kezd. Nekem a SOTE-n is van 40+ évfolyamtársam, teljesen jól ki lehet vele jönni :) Nyilván többségben vannak azok, akik "huszonpárévesen" kezdik, de pl. a 22 amiatt is lehet, ha valaki elment előtte megcsinált egy szakmát, vagy alapból év vesztes volt, és 5 éves gimibe járt, vagy netalántán született előbb egy gyereke... Ezer féle oka lehet és szerintem senki nem megy bele, így is részt lehet venni a közösségben és nincs hátrányos megkülönböztetés. Ez a dolog engem nem tartana vissza.
2021. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

18 évesen mentem egyetemre, a legtöbb szaktársam idősebb nálam.


20 évesen vagyok harmadéves (és nem csúsztam semmiből eddig), ennek nagy előnye, hogy már 21 évesen értékes diploma lesz a kezemben, még nagyobb hátránya viszont, hogy "túl fiatal" vagyok, ezáltal nem igazán vesznek sokan komolyan.


A legtöbb szaktársam (így harmadéven) inkább olyan 23-25-27 éves.


Nem vagy kirívó eset.

20F

2021. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Bocs, azt elfelejtettem említeni, hogy mérnöki karra járok, nem orvosira.


#16

2021. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!