Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen kötelezettségek vonatko...

Milyen kötelezettségek vonatkoznak állami ösztöndíjasról önköltségesre sorolt hallgatókra?

Figyelt kérdés
Két félévet sikeresen elvégeztem, most a harmadikban vagyok, de úgy tûnik ôsszel át fognak sorolni. Ezután milyen kötelezettségek fognak rám vonatkozni? Hány kreditet kell félévenként teljesítenem, milyen átlagot? Ha nem teljesítem az osztatlan képzésre elôírt 300 kreditet a képzés végéig, annak így is lesz következménye, vagy az csak ösztöndíjas képzésre vonatkozik? Ha túllépem a képzés idejének a másfélszeresét a diploma megszerzéséig, akkor kell e fizetnem önköltségesként?

2021. jan. 10. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden egyetemre más és más szabályok vonatkoznak (átlagok terén pl). Olvasd el az adott intézmény tvsz-ét, hallgatói szerződést és választ fogsz kapni a kérdéseidre.
2021. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék leginkább kíváncsi, hogy miben más az, ha ösztöndíjról kerülök önköltségesre attól, mint ha önköltségesként kezdtem volna a képzést? Vagy ez nem tesz különbséget a végén?
2021. jan. 10. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmiben, az vonatkozik rád innentől, mint az önköltséges hallgatókra, vagyis pl. tandíjat kell fizetni, nem kapsz ösztöndíjat stb. Üdv.
2021. jan. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!