Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen eredménytől vonhatják...

Milyen eredménytől vonhatják meg az állami támogatást egyetemen? Mikor dobhatnak ki, és ez nekem jár valamilyen pénzbeli kötelezettséggel?

Figyelt kérdés

Az állami támogatottság pontos feltételeit sajnos nem tudom, de érdekelnének, ezért kérdezlek titeket, hátha valaki tud erről valamit.

Természetesen ez a tipikus "jobb félni, mint megijedni" eset, mert mindent bele szeretnék majd adni szeptembertől... viszont a legrosszabbra is felkészülök.


Ha kidobnak valamilyen okból, akkor kell nekem valamit fizetnem az iskolának? Mikor dobhatnak ki, vagyis szüntethetik meg a jogviszonyt? Pl. adott átlag esetén, vagy ha nem sikerülnek a tárgyak vizsgái egyáltalán?


Köszönöm a válaszaitokat, zöld kéz megy! :)



2013. aug. 5. 02:05
 1/7 anonim ***** válasza:

1. 2 félév alatt 30 kreditet kell legalább teljesítened (60 a normál haladás, akkor van meg minden vizsgád és gyakjegyed)Ha ez nem megy akkor fizetősre áttesznek. Átlag nincs meghatározva.

2. A képzéseddel összesen max 2 félévet csúszhatsz, ha ettől többet akkor már fizetned kell a tandíjat a még hátralévő félévekért.(csúszásba a passzív félévek nem számítanak bele)

3. Egy tantárgyat max 3-szor vehetsz fel. Egy tárgyból a sikertelen vizsgák száma max 5 lehet, 6 sikertelen vizsga vagy ha 3. tárgyfelvételnél sem sikerült teljesíteni a tárgyat (mindegy hogy kihasználtad e 5 vizsgaalkalmat) akkor automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonyod, fizetős sem lehetsz a szakon.

4. A képzést a mintatanterv által előírt képzési idő 50%- ával lépheted összesen túl, ha ennyi idő alatt sem jutsz a végére, akkor megszűnik a hallgatói jogviszonyod.

Mivel államira vettek fel, 1. és 2. esetben ha folytatod fizetősön a szakot akkor nem történik semmilyen visszafizetési kötelezettséged az állam felé, csak le kell dolgoznod az állami féléveknek megfelelő időt itthon.

Ha 1. vagy 2. eset, és nem akarod fizetősön folytatni a tanulást, vagy a 3. és 4. eset, hogy nem folytathatod a tanulást, akkor az elhasznált félévek árának a felét vissza kell fizetned.

Ha alapképzésre mész, akkor az elő félév után meggondolhatod magad, nem kell visszafizetned semmit, ha osztatlan képzésre akkor 2 félév múlva is meggondolhatod magad és nem kell visszafizetned semmit ha otthagyod a szakot, ha ezt túlléped akkor már fizetned kell szak otthagyás estén.

KB. ennyi

2013. aug. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Kb. mindent elmondtál ezzel.


Hajnalok hajnalán még én is utánanéztem a dolgoknak, megtaláltam mindent, kivéve az első pontban szereplő "a szak ajánlott mintatervében előírt kreditmennyiség ötven százalékát" - ezt nem tudtam, hogy mennyi lehet, szóval tényleg köszönöm.


Ahogy elnézem részletben is lehet visszafizetni, ha kidobnak, de remélem nem fognak... gondolom ez a kreditmennyiség nem egy nagy vasziszdasz.

2013. aug. 5. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:
ezzel vigyázz, mert MINDEN SULIBA MÁSOK A SZABÁLYOK, de általában, ha 2 félév alatt nem szereztél 30 kreditet, akkor tesznek át fizetősre.
2013. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, félig van csak igazad, mert, a 2011-es Nemzeti Felsőoktatási tv, határozza meg ezeket a kritériumokat amiket írtam. (régi tv nem volt ennyire szigorú)

Ettől szigorúbbat megállapíthat az egyetem enyhébbet nem.

De nem hiszem hogy ettől lesz szigorúbb kritérium, és még nem találkoztam vele.

2013. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben, mindkettőtöknek ment a zöld kéz, köszönöm!

Egyébként Corvinus-ról van szó.

2013. aug. 5. 23:30
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha alapképzésben nem sikerült valamilyen oknál fogva elegendő kreditet/pontot gyűjtenem, akkor mire vagyok kötelezhető? Arra akarok kilyukadni, hogyha legalább az első félévben kibukik a szög hogy ez nagyon nem megy nekem, akkor legalább az első félévben nincs retorzió, vagy már akkor is van valami fizetési kötelezettség?


Ezzel ellentétben ha jól menne minden, akkor mennyire valószínű, hogy kidobnak? Sajnos úgy érzem, hogy amiért mi nem fogunk félévre 200 ezret fizetni, ezért nagyobb eséllyel dobnak ki... :(

2013. aug. 7. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha alapképzésben nem sikerült valamilyen oknál fogva elegendő kreditet/pontot gyűjtenem, akkor mire vagyok kötelezhető?"

Első félévben nem fog semmi kiderülni, az egyetem csak év végén nézi az elmúlt 2 félév eredményeit. Szóval ha első félévben oda sem mész sehova csak beiratkozol akkor sem történik semmi. Első félév végén csat te magad dönthetsz úgy hogy nem folytatod és nem iratkozol be a 2. félévre, egyetem nem fog kitenni. ekkor nincs semmi retorzió, visszafizetési kötelezettség.(ez a türelmi idő az állam részéről) Ha alapképzésben egy év után döntesz a suli otthagyása mellet vagy kivágnak akkor az addig felhasznált félévek árának 50%-át kell visszafizetned, természetesen részletekben.

Ezzel ellentétben ha jól menne minden, akkor mennyire valószínű, hogy kidobnak? Sajnos úgy érzem, hogy amiért mi nem fogunk félévre 200 ezret fizetni, ezért nagyobb eséllyel dobnak ki... :(

Ez hatalmas butaság! A vizsgáztató nem foglalkozik azzal ki fizet, vagy ki állami támogatott. Nem is tudja.

Azt roppant érdesnek karton hogy mindenki azt hiszi neki a rosszabb, mert vagy fizetős vagy éppen nem fizetős.

a fizetősre bekerültek azt logikázzák ki hogy őket biztos nagyobb arányban fogják buktatni, mert akkor következő félévben is fizethet, és az milyen jó az egyetemnek. Tévedés mindketten fizetősök vagytok, csak aminek az állam állja a cehet annak nem kell összespórolnia a pénzt, de az egyetem ettől és attól a hallgatótól is megkapja a maga pénzét.

2013. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!