Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeken minden tárgy...

Egyetemeken minden tárgy indul minden félévben, vagy vannak őszi és tavaszi féléves tárgyak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy például ha egy tárgyból, amit őszi félévben vettem fel, megbuktam, akkor tavasszal felvehetem újra, vagy várnom kell jövő őszig?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 11. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan tárgy, ami csak az egyik félévben indul. Persze ez nem jelenti azt, hogy nálatok is így van, plusz pont az a tárgy nem indul, amire neked szükséged van.
2021. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n nem tudom, hogy van (gondolom az érdekel), de nálunk nem indul minden tárgy minden félévben. Vannak tavaszi és őszi féléves tárgyak, amik lehet, hogy egymásra épülnek. Így nem tudod a ráépülőt felvenni, ezzel így csúszol. Viszont vannak olyan tantárgyak, amiket indítanak keresztfélévben is azoknak, akiknek nem sikerült a vizsga, de a gyalókorlat, labor, stb megvan. Nekik ebből a tárgyból a tárgy "nem rendes félévében" vizsgakurzust indítanak, ahol (mint a neve is mutatja), vizsgázhatnak, de rendes megtartott óra nincs belőle.
2021. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kérdésre is válaszolva (#2-es vagyok), igen lehetséges, hogy várnod kell jövő őszig.
2021. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb tárgy csak egyik félévben indul. Azok a tárgyak szoktak mindkettőben többnyire, amin sok a hallgató, és sokan buknak belőle.
2021. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk van ilyen is meg olyan is, van ami minden félévben indul és van ami csak minden másodikban

de ezt meg tudod ám nézni, hogy abból az adott tárgyból nálatok hogy van :)

2021. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!