Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik éri meg jobban tovabbta...

Melyik éri meg jobban tovabbtanulás szempontjából ? Nem teljesen vagyok még képben

Figyelt kérdés
Van németből egy B2 nyelvvizsgám, és angolból is lesz. Tudtommal ez így 40 többletpont. Töriből tervezek emeltezni, amiből jó vagyok , tehát valószínű 90 többletpontom lesz, de azon töröm a fejem, hogy megéri e németből IS emeltezni? Mert abból van előrehozott érettségim (83%) és ha az emelt csak 56% akkor 106 pont, gondolom ilyenkor az emeltet számitanák a német érettségi pontjaihoz. Viszont ha megtartom a középfokú 83mat, akkor az 40 plusszal 123 pont. Vagy rosszul tudom?

2021. jan. 11. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én értelmezem félre, de az a kérdésed, hogy lehet-e 123 pluszpontod valamilyen módon? Arra az a válasz, hogy nem, maximum 100 lehet. Ha több pontod lenne, akkor is max. 100-at kaphatsz.

Sajnos azt sem értem pontosan, hogy a 106 és a 123 hogy jött ki. Emelt érettségi esetében nem a százalékot kapod meg pluszpontként, hanem minden emeltért jár 50 pont. Az érettségi eredmények százaléka a maradék 400 pontba számít bele.

Illetve arra figyelj, hogy ha németből a nyelvvizsgáért kapsz pluszpontot, akkor az emelt érettségiért már nem (mert ugyanaz a tárgy). Viszont a töriért kapsz, tehát a 90 pluszpont összejöhet.

Egyébként ha többféle módon is számolhatják a pontjaidat, például azért, mert közeped, emelted és nyelvvizsgád is van egy tárgyból, akkor a felvételinél automatikusan a neked kedvezőbb, magasabb pontszámot kapod.

De tényleg lehet, hogy most én értelmeztem totál félre a kérdésedet, akkor ne haragudj. :)

2021. jan. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem én tettem fel rosszul a kérdést, ezért értetted félre. A lényeg, hogy ha németből van egy 83% kos érettségim, és emeltet is csinálok, ami mondjuk 56%, akkor a pontokban az emeltet fogják számítani?
2021. jan. 12. 08:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy jobban kijön majd a pontszámításkor azt az eredményt kapod meg. Ha az 56% +50 ponttal jobb akkor azt, ha a 83% ponttal jobb akkor azt veszik figyelembe. Szóval negatív hatása biztos nem lehet az emeltednek, maximum "felesleges", ha azzal kevesebb pontod jönne ki. Szerintem egy próbát megér.
2021. jan. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az 56% + 50 az 106 pont, a közép meg 83 pont. Akkor gondolom az emeltet vennék figyelembe
2021. jan. 12. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Viszont ezzel a logikával a középnél meg +40 pont van a nyelvvizsgák miatt. Akkor is számíthatják a közeped pontjait, ha emeltezel, nem írja felül az emelt vagy valami.

De ajánlom a figyelmedbe a felvin található pontszám kalkulátort. Azzal sokkal egyszerűbb ilyeneket számolni.

2021. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, eleve nem lehet 100 pontnál több plusz pontod. Ez az egyik. A másik: hiába emeltezel is németből meg nyelvvizsgázol id, csak az emeltre fognak adni plusz 50 pontot, a nyelvvizsgára nem kapod meg a plusz pontokat. De mindenképp előbb nézzél ki egy szakot, ami a célod. Ott nézd meg, hogy milyen tárgyakat fogadnak el egyáltalán. Lehet, hogy az általad választott szakon a nemet emeltre nem is kapsz plusz pontot.
2021. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De kapok megneztem. Mostmar csak azon torom a fejem hogy csinaljak e nemet emeltet 2 nyelvvizsga mellett, de szerintem nem fogok, csak toribol emeltet. 90 tobbletpont is elég jó
2021. jan. 12. 11:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg attól függ, hogy szerinted milyen százalékot érnél el az emelten. Szerintem számold ki a felvi kalkulátorával, hogy mennyi pontot kéne elérned az emelttel ahhoz, hogy jobban járj vele, és dönts az alapján.

Nekem angolból volt kétféle érettségim és kétféle nyelvvizsgám is, és engem például megnyugtatott a tudat, hogy két lehetőségem is van, és mindenképpen a jobb eredménnyel fognak számolni.

2021. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!