Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha én hallgatóként korrepetálá...

Ha én hallgatóként korrepetálást vállalok bizonyos tárgyakból, arról kötelező számlát kiállítanom, adóznom utána vagy ilyen téren hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint természetesen, mindegy, hogy hallgató vagy, vagy látó.

Első körben ezt olvasd el:

[link]

2021. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is érdemes elolvasnod:

[link]

2021. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Akkor gondolom rám a Háztartási munka rész vonatkozik.
2021. jan. 12. 22:21
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Már nem azért, de ezzel senki nem fog a kedvedért szarakodni.

Nem nagyüzemben fogsz korrepetálni, azért a pár tízezer forintért havonta teljesen felesleges az adózással is vesződni a tanulmányaid mellett.

Persze szép, meg jó, hogy te talpig becsületes akarsz lenni, de akkor valami olyat tevékenységet kellene keresned, ami után érdemes is adózni.

2021. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam tisztában a pénzügyi oldalával a dolgoknak, csak azért érdeklődtem. Ha nem muszáj, nem szívatom magam feleslegesen én sem. ;)
2021. jan. 12. 22:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként számlát stb. csak akkor kellene kiállítani, ha valaki "nagy üzemben" csinálja?
2021. jan. 12. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Számlát 10 forint mozgásáról is kell adni (már ha nem akarsz „adócsaló” lenni). Vagy blokkot. Vagy nyugtát. De a NAV minden filérről TUDNI AKAR.

Persze ehhez számlaképesnek kell lenned, ehhez a fent említett lehetőségek valamelyikét kell választanod. Csak úgy, a vakvilágba nem állíthatsz ki számlát, hogyha nem vagy bejelentkezve a NAV-hoz.

2021. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elvben adóznod kellene érte, de lehet, hogy ha ezzel bemész a NAV-hoz, akkor azt mondják, hogy nem kell. Pedig a jogszabályok nincsenek erre tekintettel. Legfeljebb nem használják őket.

Érdeklődj a NAV-nál!

2021. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!