Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Móricz Zsigmond...

Vélemények a Móricz Zsigmond Gimnáziumról? (Budapest II.ker.)

Figyelt kérdés
Nekem nagyon szimpatikus, de hallottam róla hideget-meleget. 5,00-es átlaggal érdemes oda menni vagy erősebb suliba menjek? Esetleg valakinek van személyes tapasztalata? Kérlek mihamarabb válaszoljatok <3

2021. jan. 12. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, most, így, hogy még nem írtad meg az írásbelit, nehezen tudok nyilatkozni, de elmondom amit tudok :)

A Móricz nem egy rossz iskola, tanulmányilag rendben van, lehet jó egyetemekre bekerülni, és szép, ápolt az épület illetve a környezet is, nem mellesleg jó helyen van.

A társaság már már kérdés. Elég sok ismerősöm jár oda, és vagy nem találtak maguknak barátokat, vagy "díszpicsák" lettek, értem ezalatt, hogy ide általában "apuci gazdag fia/lánya" jár, akiknek a tanulás nem az első helyen van...

5,00ás átlaggal a legtöbb gimnázium ugrálna érted, így szerintem írd meg ügyesen az írásbelit, és utána, attól függ milyen lesz gondolkozz el jobb gimiken, ajánlom figyelmedbe a HVG 100 legjobb gimnázium listáját :)

2021. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 4,8-4,9 volt az átlagom, bár én sok mindent csináltam suli mellett (sport, zeneiskola, nyelvsuli). Sokat kell tanulni, szorgalmasnak kell lenni. Történelem, irodalom, nyelvtan minden órán feleltünk és nagyon gyorsan haladtunk az anyaggal. Töri szakos osztályba jártam, minden tanév februárjában befejeztük az adott év könyvét, a maradék hónapokban pedig érettségis feladatokat vettünk.

Mindenből indul fakultáció (meglepő, de van olyan gimi ahol nem), ami úgy működik, hogy nem délután plusz órában kell bejárnod, megvárni a faktot, hanem szétválasztják a faktosokat és ugyanabban az órában lemegy a fakt is, mint másnak a rendes óra.

Az épület nagyon szép és hatalmas. Van fizika, kémia, biosz előadó, két kinti kosárpálya, focipálya, teniszpálya. Jó a büfé, pizza, toast minden van (régen háromszög alakú sushi is volt:)).

Nyelvtanulás, én nagyon ajánlom, hogy valaki 6 vagy 5 osztályosba menjen, mert nagyon jó a nyelvtanítás. Húgom 12.-es francia a második nyelve, abból érettségizik, jelenleg oktv-zik franciából, most bent van a második körben.:)

A külföldi tanulmányutak is nagyon jók szoktak lenni, de ez nem kötelező (Franciaország/Belgium, Anglia, Olaszország, Spanyol szigetek stb.). 11-12.-ben minden osztály Erdélybe megy osztálykirándulásra.

Szerintem elég erős suli, mindenkinek a legjobb egyetem a cél. Van 1-1 kivétel, de ők általában egy évet halasztanak és utána mennek egyetemre.

Sokan mennek külföldre egyetemre, itthon orvosira, jogra, gazdasági szakokra.:)

2021. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!